АКТУАЛЬНО

Вшанування пам’яті жертв Голодомору в Барселоні

Понеділок, 29 листопада 2010, 17:25
27 листопада в українській суботній школі м. Барселони на уроках історії України були проведені уроки пам’яті. Того самого дня в центральному парку „Делс Торрентс” м.Есплуґес (супутник м.Барселони) відбулося покладання квітів до встановленого там пам’ятного знака жертвам Голодомору в Україні 1932-1933рр. та Молебень за упокій невинних душ.
27 листопада в українській суботній школі м. Барселони на уроках історії України були проведені уроки пам’яті. Того самого дня в центральному парку „Делс Торрентс” м.Есплуґес (супутник м.Барселони) відбулося покладання квітів до встановленого там пам’ятного знака жертвам Голодомору в Україні 1932-1933рр. та  Молебень за упокій невинних душ. На цьому заході, який спільно  організували каталонська асоціація “Glaç solidari” (Жоан Сересо) та Асоціація українців в Каталонії «Червона калина», були представники Генерального консульства України в м.Барселоні на чолі з тимчасово виконувачем обов’язків Генерального консула Дмитром Подоймою, члени української громади з міст Барселони та Ґісони, парафіяни УГКЦ м. Барселони, старші учні української суботньої школи. Звертаючись до учасників зібрання, виконувач обов’язків Генерального консула України в м.Барселоні подякував керівництву міста Есплуґес, його мешканцям та всій українській громаді за їхню роботу із вшанування пам’яті невинно загиблих під час Голодомору. Він розказав присутнім, що  і в його родині були померлі внаслідок голоду та зачитав звернення міністра закордонних справ України до світового українства з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору українською та іспанською мовами. Відтак диякон Роман Шимон разом із парафіянами УГКЦ м. Барселони відправив Панахиду за упокій невинних жертв. За християнським звичаєм всі учасники акції запалили свічки пам’яті, а потім поклали квіти до символічного знака жертвам Голодомору. 28 листопада в церкві Святої Моніки м.Барселони священики УГКЦ о. Гектор Ціммер та диякон Роман Шимон під час недільного богослужіння молилися за душі невинно загиблих від штучного голоду.

Повідомив Володимир Петрущак

ПУБЛІКАЦІЇ

Дрогобицькі мученики: о. Северин Бараник, о. Яким Сеньківський та о. Володимир Байрак22 червня

27 червня згадуємо 28 новомучеників нашої УГКЦ, яких було проголошено блаженними папою Іваном Павлом ІІ під час його візиту в Україну у 2001...

МЕДІА
Prev Next