АКТУАЛЬНО

Встановлення пам’ятного хрест Героям України у Литві відбулося за участю священнослужителя з України

П'ятниця, 21 квітня 2017, 17:47
Встановлення пам’ятного хреста Героям, що загинули за Незалежність України, на Горі хрестів, відомій католицькій святині Литовської Республіки, розташованій поблизу міста Шяуляй, відбулося в середу, 19 квітня, за участю українських воїнів, які зараз перебувають на лікуванні у столиці Литви Вільнюсі, священнослужителів і посла України в Литовській Республіці Володимира Яценківського.

Зініціював патріотичну акцію представник Спілки стрільців Литви Рамунас Шерпетаускас, який опікується українськими військовослужбовцями з початку війни на Сході України, допомагаючи їм у лікуванні та реабілітації, а також організовуючи різноманітні благодійні та відпочинкові заходи.

На хресті написано двома мовами «За вашу і нашу свободу».

Після чину панахиди за полеглими героями української і литовської націй всіх часів, який відправили військовий капелан Віргініус Валентас і священнослужитель греко-католицького храму Пресвятої Трійці з Вільнюса о. Йоаким Ковальчук (ЧСВВ), священнослужитель з України зазначив: «Сьогодні спільно молимося за полеглих героїв двох братніх народів, бо молитва й віра завжди були у нас найважливішими. Просімо в Бога, щоб якнайшвидше закінчилася війна, вигідна лише ворогам наших націй, щоб герої жили для своїх країн, а не гинули».

Нагадаємо, що один із кількох десятків тисяч хрестів був встановлений за участю Папи Римського Івана Павла II у ході його візиту до Литви 7 вересня 1993 року.

Є тут і хрест від української громади, яку згуртував у єдиній греко-католицькій святині Вільнюса (храм Пресвятої Трійці збудував у 1514 році князь Костянтин Острозький, висловлюючи свою подяку Всевишньому за перемогу литовсько-польських військ над московськими військами у битві під Оршею, на Білій Русі), виходець з підпілля о. Павло Яхимець (Чин Святого Василія Великого). Священнослужитель, який понад чверть століття провадив духовну опіку над українцями в Балтійських країнах, також був ініціатором встановлення хреста.

Галина Мельник,
член Національної спілки журналістів України

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Примирення між українцями і росіянами можливе?!!25 квітня

Чи можливе примирення між українцями і росіянами, як пробачити країні-сусіду збройну агресію, як простити вбивства тисяч воїнів і мирних...

МЕДІА
Prev Next
DEBUG

0.1379
clr:53
cch:-no-
sql:0.1023
csql:0.0000
out: 0.0000
..........
M: 3,315,064
m: 2,980,376