«Взаємна повага і любов є ліками, які здатні загоїти болючі рани геноцидів», – Глава УГКЦ
Вівторок, 29 вересня 2020, 13:05 Українці, як і євреї, вірмени та поляки, є постгеноцидною нацією, і рани, спричинені геноцидами, ще болять. Відповідальними за те, щоби зціляти ці рани, є саме релігійні діячі. Юдеям, православним, католикам, греко-католикам Господь Бог дає сьогодні ліки, щоб лікувати ці рани. І такими ліками є взаємна повага та любов. Про це сказав Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, у спецпроекті телеканалу ICTV.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Блаженніший Святослав вручить сертифікати учням катехитичної онлайн-школи «Промінь світла»
- Блаженніший Святослав: «Вторгнення в Україну може спричинити світову катастрофу»
- Глава УГКЦ до молоді: «Пандемія вчить нас не боятися, а навпаки — розуміти, що ми все ж таки сильні»
У телепроекті «Бабин Яр. Меморіальний центр Голокосту», присвяченому 79-м роковинам трагедії у Бабиному Яру, спільно із Блаженнішим Святославом, Главою УГКЦ, брали участь: Яків Дов Блайх, Головний рабин України, та архиєпископ Євстратій Зоря, речник Київської митрополії Православної Церкви України.
Відповідаючи на запитання про те, як зблизити між собою людей різних вірувань і збудувати толерантне, спокійне та здорове суспільство, Глава УГКЦ насамперед відзначив, що релігійні спільноти стоять на захисті святості і недоторканності людського життя. Адже всі люди є сотворені на образ і подобу Божу. Усі є братами. «Ніхто з нас не є кращий чи гірший від свого ближнього», – сказав він.
На переконання Предстоятеля, саме святість людського життя і гідність кожної людської особи, незалежно від її національного, етнічного походження, релігійного переконання чи політичної скерованості, є підставою для того, щоб говорити про пошану і шукати можливостей будувати єдину державу, єдину Україну, а також єдине людство в його глобальних масштабах.
Блаженніший Святослав пригадав, що українці, як і євреї, вірмени та поляки, є постгеноцидною нацією, і підкреслив, що рани, спричинені геноцидами, ще болять. Відповідальними за те, щоби зціляти ці рани, є, на переконання Глави УГКЦ, саме релігійні діячі. Адже жоден політик, економіст чи будь-хто інший у світі не має такої сили і можливості.
«Усім нам, юдеям, православним, католикам, греко-католикам, Господь Бог дає сьогодні ліки, щоб лікувати ці рани. І такими ліками є взаємна повага і любов», – вважає Блаженніший Святослав.
Глава УГКЦ висловив занепокоєння з приводу того, що через роз’ятрювання ран геноцидів, «починають блукати примари старих тоталітаризмів, які сьогодні набувають нових форм».
«Знову одна держава хоче самоутвердитись, принизивши іншу. Одна людина гадає, що матиме більше гідності, коли покаже свою силу супроти слабшої», – зазначив Блаженніший Святослав і пригадав, що історики вже охрестили українські землі ХХ століття «кривавими землями».
Відповідаючи на запитання про збереження єдності України і недопущення її поділу, Глава УГКЦ пояснив, що питання єдності чи поділів лежить у морально-духовній площині. «Добро об’єднує. Зло завжди ділить», – сказав він і додав, що, бажаючи добра один одному, своїй Батьківщині, своїм дітям, ми зможемо об’єднатися, відтак будь-які розколи, протистояння не матимуть жодного успіху.
Глава УГКЦ закликав усіх вчитися любити – не на словах, а на ділах.
«Якщо ви кажете, що ви є патріотами, любите свою Батьківщину, зробіть кожного дня щось доброго для неї. Не очікуйте, що вона вам дасть. Не сприймайте Батьківщину через призму утилітаризму, але подумайте, що ви можете для неї доброго зробити», – закликав Блаженніший Святослав.
Глава УГКЦ висловив сподівання, що саме любов до свого народу і бажання його єдності дозволить монолітній, спільній, політичній нації, яка складається з багатьох народів, релігійних структур, Церков, організацій, об’єднатися. «Ми повинні відкрити ту добру, світлу сторону нашого серця, в неї повірити і згідно з нею жити», – підсумував Блаженніший Святослав.
Департамент інформації УГКЦ
- Блаженніший Святослав вручить сертифікати учням катехитичної онлайн-школи «Промінь світла»22 квітня
- Духовне підготування духовенства Коломийського деканату до Великодня 22 квітня
- Блаженніший Святослав: «Вторгнення в Україну може спричинити світову катастрофу»22 квітня
- Глава УГКЦ до молоді: «Пандемія вчить нас не боятися, а навпаки — розуміти, що ми все ж таки сильні»22 квітня
- Послання Блаженнішого Святослава до молоді на Квітну неділю 2021 року22 квітня

Блаженніший Святослав: «Вторгнення в Україну може спричинити світову катастрофу»22 квітня
Зважаючи на посилену напругу, наступного дня після заклику Папи Франциска до миру на Cході України Блаженніший Святослав, Глава і Отець...
-
В Івано-Франківську вперше провели загальноміську Хресну дорогу онлайн
-
«Візьмімо наші хрести-терпіння та будьмо разом з Ісусом», - митрополит Василій на Хресній дорозі у Тернополі
-
«Приходять люди з Криму, Сходу та Центру України і є потреба мати священника в Рейк’явіку», – канцлер Апостольського екзархату для українців у Німеччині та країнах Скандинавії
-
«Основне завдання Церкви – молитися та навчати молитися», – Папа Франциск
-
Блаженніший Святослав на похороні своєї мами Віри: «Хочу, щоб мій біль перетворився на проповідь християнської віри у воскреслого Христа»
-
«У сповідальниці священник є інструментом Божої ласки», – о. Тарас Валах
-
«Ми щасливі, бо є свідками не того, як церкви руйнують, а як будують», – владика Богдан Дзюрах про спорудження Патріаршого собору
-
Чи можна сповідатися онлайн? Відповідає протоієрей Тарас Валах
-
Отець Орест Фредина: «Якщо ми віримо в Ісуса Христа, то не маємо носити жалобу за покійними»
-
«Молитва за померлих — це визнання нашої віри в життя вічне у воскреслому Ісусі», — о. Орест Фредина у «Відкритій Церкві»
-
Лариса Ґаладза, Мирослав Маринович, Андрій Гундер, с. Теодора Шулак, Тарас Тополя та Ігор Козловський про своє бачення майбутнього УГКЦ
-
Знакові події в УГКЦ за останні десять років
-
Піст і наші екозвички із деканатом душпастирських справ УКУ
-
Глава УГКЦ про нове бачення Церкви: «Ми мусимо зійти зі своїх п’єдесталів і обмити людські рани»
-
Блаженніший Святослав розповів, хто з попередників мав на нього найбільший вплив, і звернувся до вірних з особистим проханням