АКТУАЛЬНО

Відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Laudato Si: «Laudato Si: екологічний внесок для сталого розвитку суспільства»

Понеділок, 16 грудня 2019, 16:37
10-11 грудня 2019 р. у Києві відбулася перша Міжнародна науково-практична конференція «Laudato Si: екологічний внесок для сталого розвитку суспільства», яку організувало Бюро з питань екології Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви.

Співорганізаторами конференції виступили: Міжнародне екологічне об’єднання «Відповідальність за створіння», Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, Національний університет «Києво-Могилянська академія», ГО «Екологія. Право. Людина» та ГО «Зелений ковчег».

Конференція відбулася за партнерської співучасті: Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, Оргуського інформаційно-просвітницького центру.

До роботи конференції долучились більше ніж 100 учасників із семи країн, серед яких представники понад 10 вищих навчальних закладів, церковних освітньо-виховних та природоохоронних інституцій, Між'єпархіальної екологічної мережі УГКЦ, громадських організацій і ЗМІ.

Конференція об’єднала всіх у пошуку відповідей на сучасні екологічні виклики у світлі першої в історії екологічної енцикліки «Laudato Si – Славен будь: про турботу за наш спільний дім», Папи Франциска.

Під час роботи було проголошено і обговорено близько 40 доповідей, присвячених аналізу сучасних екологічних викликів, серед яких забруднення довкілля, брак доступу до чистої питної води, кліматичні зміни, екологічні наслідки війни на Сході України, а також екологічної освіти та виховання, правових аспектів збереження природної спадщини Творця і практичних ініціатив задля захисту довкілля та сталого розвитку суспільства.

Під час роботи відбулося 5 пленарних тематичних засідань, 2 тематичні виставки малюнків та постерів, і святкова академія нагородження переможців Всеукраїнського екологічного конкурсу «Відповідальність за створіння».

Особлива увага була присвячена питанню екологічної освіти та виховання у шкільному процесі, у вищій освіті та душпастирській діяльності Церкви. Зокрема були представлені зразкові складові екологічної освіти та виховання і служіння для збереження Божого створіння – природи та сталого розвитку у діяльності Бюро з питань екології та між'єпархіальної екологічної мережі Української Греко-Католицької Церкви.

Ключовим посланням конференції стала констатація, що для подолання сучасних екологічних викликів є необхідним об’єднання зусиль всіх учасників суспільного процесу, відповідно до власної компетенції, при цьому особлива роль належить Церкві: для плекання віри, духовності та моральності – екології людини, яка є запорукою екології довкілля, сталого розвитку суспільства та збереження природної спадщини Творця.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології


ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next