АКТУАЛЬНО

«Як душпастирі, ми говоримо від імені нашого народу до Святішого Отця та до світу: Папа Франциск нас почув», – єпископи УГКЦ

Субота, 05 березня 2016, 18:12
«Ми приїхали підтвердити нашу єдність зі Святішим Отцем та попросити його в Рік Божого милосердя допомогти людям, які страждають в Україні», – повідомив Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, після зустрічі Постійного Синоду УГКЦ зі Святішим Отцем. «Папа нас почув», – наголосив він.

Напередодні 70-ї річниці Львівського псевдособору Глава Української Греко-Католицької Церкви і члени Постійного Синоду приїхали до Рима, щоб зустрітися зі Святішим Отцем Франциском, Папою Римським. "Ми підтверджуємо те, чого не зміг зламати тоталітарний режим, - сопричастя з Римом та Вселенською Церквою", - сказав Глава УГКЦ.

Він та члени Постійного Синоду провели зустрічі та розмови з представниками Апостольської Столиці і підготували публічне звернення, в якому доносять до уваги світової громадськості інформацію про агресію та гібридну війну проти України та розповідають про страждання мільйонів невинних людей. Церква засуджує звірства, викрадення, ув’язнення і тортури супроти поодиноких осіб та груп на Донбасі і в Криму, особливо супроти кримських татар - мусульман, а також зневажання свободи віросповідання та гідності мільйонів осіб.

Українська Греко-Католицька Церква невпинно молиться та підтримує мир, і сьогодні її керівництво звернулося до Святішого Отця і світу - допомогти припинити війну і полегшити гуманітарну кризу, спричинену російською агресією проти України. Неоголошена війна, що триває, хоча зараз і є поза увагою світу, безпосередньо вплинула на життя п’яти мільйонів осіб. Вона спричинила близько 10 тисяч смертей, десятки тисяч поранень та залишила без домівок більше від двох мільйонів людей.

Підступні методи гібридної війни завдали посттравматичного шоку сотням тисяч осіб і величезних соціально-економічних збитків. Велика частина промислових потужностей на Сході України зруйнована, українська валюта втратила дві третини своєї вартості за два роки, що призводить до зубожіння всього 45-мільйонного населення. Українців безперестанку паплюжать за допомогою добре продуманої та фінансованої міжнародної пропаганди.

 “Я сказав Святішому Отцеві: “Народ страждає, Ваша Святосте, і чекає Ваших обіймів. Папа Франциск дав чітко зрозуміти, що діятиме”, - повідомив Блаженніший Святослав.

ХХ століття було часом невимовних страждань для України. Дві світові війни, геноциди, організований режимом голод, етнічні чистки забрали життя 15 мільйонів людей. УГКЦ - Церква, що історично була солідарна з народом і його стражданнями - була жорстоко придушена Сталіном. Радянська влада намагалася від’єднати її від католицького сопричастя та від Єпископа Рима. Сталінський режим поставив Церкву поза законом через неканонічний, насильницький та маніпулятивний Львівський псевдособор, що відбувся 8-10 березня 1946 року, спричиняючи те, що вона стала найбільшою забороненою Церквою в світі. Радянська влада заарештувала всіх єпископів, сотні священиків та десятки тисяч вірних і передала власність УГКЦ Російській Православній Церкві або ж конфіскувала для використання у світських цілях. Проте Церква дивом воскресла та є активною і динамічною в Україні та на чотирьох континентах, з молодими священиками та відданими мирянами, яких надихає приклад мучеників ХХ століття.

Для українців, які належать до різних Церков та релігійних організацій та навіть невіруючих, Святіший Отець є глобальним моральним авторитетом, який говорить правду. Цей голос правди є особливо важливим для українців, що нині страждають. Якщо люди не чують чи не розуміють цього голосу, то вони заплутуються, непокояться і почуваються забутими, - сказав Блаженніший Святослав Папі Франциску. “Святіший Отець наголосив, що ніхто не вирішуватиме екуменічні питання ціною всієї Східної Католицької Церкви”, - повідомив Глава УГКЦ.

«УГКЦ готова забезпечити відповідальне, прозоре та екуменічне адміністрування міжнародної допомоги, служачи українському суспільству без огляду на національність, мову чи релігійну приналежність. Ми готові співпрацювати з іншими урядовими та неурядовими організаціями. Досить страждань. Їм можна запобігти. Їх можна зцілити. Зробімо Рік милосердя реальністю для українців», - сказав Блаженніший Святослав.

 

***

Повний текст звернення Постійний Синод оприлюднить протягом наступних 24 годин

 

 

 

Секретаріат Синоду Єпископів УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава в неділю про блудного сина01 березня

Нехай Великий піст буде для кожного з нас часом покаяння і навернення, плодом якого стане радість зустрічі, обіймів Бога Отця. Сьогодні на...

МЕДІА
Prev Next