Єпископи УГКЦ до заможних людей: «Як мудрі управителі, скеруйте засоби, які ви маєте у своїх руках, щоб рятувати вбогих»
Понеділок, 02 листопада 2020, 15:33 Закликаючи заможних до переміни серця перед лицем Всевишнього, до солідарності і співчуття з убогими, хочемо стати голосом Бога, який промовляє до їхнього сумління задля їхнього ж спасіння і добра. Такими словами владики Синоду Єпископів УГКЦ звертаються до багатих людей, заохочуючи до солідарності з бідними.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ БЛАЖЕННІШОГО СВЯТОСЛАВА
- «Ми простягаємо свою руку першими, ще перед тим як нас попросять про допомогу», — отець Андрій Нагірняк про акцію «Нагодуй убогого»
- Синод Єпископів УГКЦ затвердив положення про візитацію семінарії в УГКЦ
У третій частині постсинодального послання «Залишиться вам одне – те, що ви дали вбогому!» єпископи УГКЦ стверджують, що багатство як таке не є злом. Господь, за їхніми словами, його не засуджує, адже Він сам є його Джерелом і Запорукою для добра всіх своїх дітей.
«Найбільша небезпека прихована не в речах, не в матеріальних предметах чи організаціях, а в способі, у який люди їх використовують», – пояснюють владики, посилаючись на останню енцикліку Папи Римського Франциска «Усі брати».
На їхню думку, блага, багатства, заощадження, якщо їх використовувати вміло і мудро, стають корисними не тільки для осіб, які їх мають, а й для ближніх, і перетворюються в руках відповідальних управителів на майстерні знаряддя творчої любові, що преображає світ.
Натомість тим, що призводить до світових криз і потрясінь, які завдають страждання мільйонам, а людей, засліплених багатством і грошима, наражають на вічну небезпеку, єпископи називають нечутливість сумління до справжньої вартості матеріальних благ та до крику нужденних.
Читайте весь текст постсинодального послання «Залишиться вам одне – те, що ви дали вбогому!»
У посланні владики роблять заклик до заможних осіб: «Не покладайтеся на багатства, щоб лихо не застало вас зненацька і безповоротно! Натомість, як мудрі управителі, скеруйте засоби, які ви маєте у своїх руках, щоб рятувати вбогих, захищати слабких, підтримувати знедолених. Тоді і ваші душі просвітяться теплом любові, правди та добра, і ви зазнаєте благословення, миру та радості, яких ніякими грошима не зможете собі купити чи гарантувати».
Архиєреї звертаються і до державних урядовців, на яких лежить відповідальність за покращення ситуації в економіці і на ринку праці: «Ми закликаємо державних мужів України та країн нашого поселення вживати рішучих і послідовних заходів, щоб забезпечити власним громадянам, емігрантам і заробітчанам доступ до праці та гідну винагороду за неї, належний соціальний захист і опіку, зокрема найслабшим і найуразливішим».
Разом з тим, єпископи пригадують. що затримання заробітної платні працівникам, несправедливе винагороджування та відсутність соціального захисту працівників є неприпустимим і таким, що кличе про помсту до неба.
Читайте також: «Наш народ мав би слугувати у світі голосом сумління, яке взиває до порятунку тих, хто недоїдає та голодує», – єпископи УГКЦ
В документі архиєреї також заохочують впроваджувати такі підходи і методи ведення підприємництва, які ставлять у центрі уваги людську особу, її гідність, свободи і права.
«Соціально спрямований бізнес — це те, що має визволити працедавців і економічні структури від поневолення сліпими законами ринку, під дією яких часто гинуть люди, топчуться права простих працівників, перекреслюються долі старших, ламаються надії молодих», – вважають владики Синоду Єпископів УГКЦ.
Врешті автори послання зізнаються в усвідомленні того, що одних лише мудрих проповідей і суспільних реформ недостатньо , щоби зцілити отруєні ненавистю, хтивістю і заздрощами людські серця. Тому, вслід за Святішим Отцем Франциском, говорять про необхідність «переміни в людських серцях, у звичках і стилях життя».
«Про таку переміну сердець молимося, шляхом такої переміни прагнемо крокувати самі і запрошуємо до цього всіх людей доброї волі», – підсумовують владики.
Читайте також: «Прагнемо скерувати наш погляд до стражденної вбогої людини», – єпископи УГКЦ в постсинодальному посланні
Повний текст Послання Синоду Єпископів УГКЦ «Залишиться вам одне – те, що ви дали вбогому!» можна знайти на сайті офіційних документів Української Греко-Католицької Церкви.
Департамент інформації УГКЦ
- Глава УГКЦ назвав три основні духовні рани українського суспільства16 січня
- #ТижденьУГКЦ: зустріч Глави УГКЦ з Мінветеранів, гучна коляда на сході України та нова книга Блаженнішого Святослава16 січня
- Проповідь Блаженнішого Святослава на свято Обрізання Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа15 січня
- У «Свічадо» видали книжку «Блаженніший Святослав відповідає на запитання молоді»15 січня
- У перший день Нового року в Стрийській єпархії влаштували святковий обід для потребуючих15 січня

Проповідь Блаженнішого Святослава на свято Обрізання Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа15 січня
Вітаю вас сердечно з Новим роком. Нехай цей рік буде часом оновлення у Святому Дусі всього нашого життя. Хай він буде роком надії, який поможе...
-
Блаженніший Святослав: «На нове і краще майбутнє людство може сподіватися лише в Христі»
-
«Ми шануємо кожне людське життя, тому що віримо в Бога, який є Джерелом життя», – Глава УГКЦ у відеокатехизі
-
Аніматори презентували новий різдвяний мультфільм із серіалу «Духовне намисто»
-
Блаженніший Святослав: «Нашим майбутнім є Христос»
-
Глава УГКЦ у день Різдва Христового: «Колядуйте, якщо потрібно, навіть телефоном, щоб Різдвяна радість не була закритою»
-
Блаженніший Святослав привітав вірних з Різдвом Христовим: «Нехай Спаситель благословить кожну нашу родину, утре кожну нашу сльозу»
-
Двадцять другу річницю заснування сестер Чернечої родини Воплоченого Слова відзначили в Україні
-
Глава УГКЦ привітав українців з 2021 роком: «З Новим роком, дорогі брати і сестри! З Новим роком, Україно!»
-
Всеукраїнську конференцію, присвячену темі «Правда і травма: у пошуках шляхів до зцілення», провели у Києві
-
У Тернополі провели перший молодіжний сніданок
-
Благодійний фонд «Карітас-Хмельницький» вручив святкові пакунки «дітям війни»
-
Глава УГКЦ: «Заперечення існування коронавірусу і віра у всесвітню змову свідчить про те, що люди завжди шукають винних у своїх бідах»
-
Різдво для всіх: просимо підтримати благодійну акцію УКУ «Вифлеємська гостина»
-
Блаженніший Святослав: «Людина створена для життя, а не для смерті»
-
У Львові відбудеться українська премʼєра фільму «Католицизм»