АКТУАЛЬНО

Єпископ-помічник дієцезії Марселя очолив святкування першого храмового празника української греко-католицької парафії на півдні Франції

Середа, 23 січня 2019, 12:58
У неділю, 20 січня, українська парафія Марселя вперше святкувала свій храмовий празник. З цієї нагоди Божественну Літургію очолив Єпископ-помічник архидієцезії Марселя Жан-Марк Авелін.

Разом із ним молилися о. Пьєр Брюне, генеральний вікарій архидієцезії Марселя, та о. Ерік Брусу, парох сусідньої римо-католицької парафії. Були також о. Антуан Форже, парох мелхітської греко-католицької парафії Святого Миколая Миро-Ликійського чудотворця, яка гостила українців греко-католиків до часу, коли вони отримали цей храм, і диякон Жан-Філіп, морський капелан Марсельського порту, який має гарні приятельські стосунки з української парафією Марселя.

Як розповів душпастир марсельської громади о. Микола Гривнак, після святкової Літургії владика Жан-Марк освятив ікону святого мученика Севастіяна у бічній каплиці храму. Варто зауважити, що за григоріанським календарем це був день пам’яті цього мученика. Таким чином, календарні розбіжності зустрілися подвійним святом для молодої громади. Завершилися святкування спільним частуванням та дружньою розмовою усіх присутніх.

Пригадуємо, що у квітні минулого року з дієцезією Марселя була підписана угода про оренду цієї каплиці для української греко-католицької парафії, а 7 жовтня відбулося урочисте відкриття каплиці з чином освячення престолу після ремонтних робіт.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://ugcc.fr


ПУБЛІКАЦІЇ

«Капітуляція – це імітація миру і зміна способу завдати ран нашому народу», – Блаженніший Святослав14 серпня

В інтерв'ю «Цензор.НЕТ» Глава УГКЦ Блаженніший Святослав розповів те, як Церква бере участь у житті українців сьогодні. Про зростаючу...

МЕДІА
Prev Next