АКТУАЛЬНО

Європейські університети поділилися досвідом створення інклюзивного студентського містечка

Середа, 04 квітня 2018, 14:27
В університеті Томаса Мора, що в Бельгії, працівники Центру «Емаус» та Юлія Кокоячук, керівник бакалаврської програми з «Соціальної педагогіки», переймали досвід інтеграції людей з особливими потребами в університетське середовище, а також ділилися практиками, які втілюються в УКУ.

Така зустріч відбулася в рамках проекту IC-Life. Його головна мета – сприяти присутності та більшому залученню людей з розумовою неповносправністю в життя університетського містечка. Проект IC-Life систематично та професійно розробляє різноманітні інструменти, щоб допомогти університетам стати більш інклюзивними. Учасники IC-Life – представники п’яти університетів з Бельгії, Фінляндії, Нідерландів, Чехії та України.

Завдяки участі в проекті IC-Life, кажуть в «Емаусі», у команди центру розширилося розуміння поняття «доступність», адже насправді йдеться не лише про фізичну пристосованість простору для людей на інвалідних візках або незрячих. «Доступність передбачає також можливість для людей з розумовою неповносправністю легко орієнтуватися в просторі, розуміти вказівники та різні документи, доброзичливу атмосферу і готовність прийти на допомогу в разі потреби. Події або заходи, на які запрошені учасники з неповносправністю, також мають бути організовані з врахуванням їхніх особливостей», – каже керівник «Емаусу»  Крістіна Англєс д’Оріак.

«Це була справді цінна поїздка, яка відкрила мені новий погляд на відомі речі та надихнула до нових проектів, – ділиться враженнями Юлія Кокоячук, керівник бакалаврської програми з соціальної педагогіки. – Мене вразила участь у проекті «Social Ingenious Weekend». На вихідних п`ять команд, які включали студентів «Соціальної роботи», «Програми комп’ютерних наук» та гостей з-за кордону працювали над ідеєю – як допомогти людям з особливими потребами самостійно ходити за покупками». Головна ідея проекту «Social Ingenious Weekend» – у будь-яких технологічних проектах не поспішати з висновками, але намагатися глибше зрозуміти проблему, максимально ангажуючи до обговорення тих, для кого цей проект створюється. «Я вже чула раніше про цей формат проектів, але після участі в ньому маю натхнення, щоб втілювати щось подібне в УКУ», – додає пані Юлія.

У межах проекту IC-Life Центр «Емаус» також представив досвід інтеграції людей з особливими потребами в університетському середовищі УКУ. Дім «Емаус» – спільнота в студентському Колегіумі, де живуть разом особи з розумовою неповносправністю та асистенти, – особливо вразив учасників проекту, адже є інноваційним навіть для європейських університетів. «Проект IC-Life дав нам натхнення та нові ідеї, як збільшити присутність та включення людей з особливими потребами в УКУ, – підсумовує Крістіна Англєс д’Оріак. – Ми запрошуємо осіб з неповносправністю на загальноуніверситетські Літургії та спільні обіди, раз на місяць організовуємо «Каву з друзями» в Центрі Шептицького, працевлаштовуємо людей з легкою розумовою неповносправністю в університеті. Але цих ініціатив може бути більше! Наша мета, щоб друзі з особливими потребами були частиною «ландшафту» університету, де люди з неповносправністю і без неї взаємодіють та спілкуються один з одним».

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.ucu.edu.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення Блаженнішого Святослава до свята Святого великомученика і цілителя Пантелеймона07 серпня

Звернення Блаженнішого Святослава до свята Святого великомученика і цілителя Пантелеймона.

МЕДІА
Prev Next