«Європейський день боротьби з торгівлею людьми - це привернення уваги суспільства до проблематики та гідності людини», - о. Роман Сиротич
Понеділок, 19 жовтня 2020, 13:45 «18 жовтня 2007 року започаткований Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, – особливо жінками та дітьми, – небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Благодійний фонд «Карітас-Київ» отримав відзнаку «ТОП-100» серед найкращих проєктів громадських організацій Києва
- «Карітас-Київ» допоможе жінками, які постраждали від домашнього насилля
- Владика Йосиф Мілян освятив благодійну допомогу для мешканців Дарницького району Києва
Водночас, це нагода осмислити гідність людини, дарованої їй Богом», - повідомляє о. Роман Сиротич, директор БФ «Карітас-Київ».
Торгівля людьми – це злочин, жертвою якого може стати будь-хто, чоловіки, жінки і діти, незалежно від раси, достатку, наявності освіти чи інших переваг. Торгівля людьми є сучасною формою рабства, де людину просто використовують злочинці з метою власної нажити, експлуатують - примушуючи до праці, втягують у жебрацтво, вилучають органи, втягують у збройні конфлікти чи злочинну діяльність, примушують до заняття проституцією чи сексуальної експлуатації, продають дітей (власних чи усиновлених) з метою наживи.
Проблема торгівлі людьми є проблемою всіх країн. Нині у світі понад 21 мільйон людей є жертвами торгівлі людьми.
«З 1991 року 260 000 українців постраждали від торгівлі людьми, за даними Міжнародної організації з міграції. Україна є однією з основних країн походження сучасних рабів в Європі. Українців експлуатують як і в Україні, так і за кордоном. Торгівля людьми та експлуатація доведених до відчаю людей – загрози, що зростають в умовах економічної кризи та збройного конфлікту. Важка економічна ситуація багатьох українців, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, робить їх більш схильними приймати будь-які пропозиції працевлаштування. Переважна більшість постраждалих українців зазнали трудової експлуатації. 68% постраждалих українців складають чоловіки. 37% постраждалих українців були завербовані знайомими та друзями. 86 % - мали вищу або професійно-технічну освіту», - розповідає юрист, координатор напрямку у сфері протидії торгівлі людьми БФ «Карітас-Київ» Ірина Бойко.
Благодійний фонд «Карітас-Київ» вже шостий рік поспіль працює в сфері попередження, протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждали від торгівлі людьми. Майже 187 особам надано інформаційну, юридичну, психологічну та соціально-економічну допомогу, з який 6 дітей.
Пріоритетним напрямом діяльності є підвищення обізнаності людей про саме явище торгівля людьми, проте як не потрапити до тенет торговців людьми, а в разі потрапляння – знати куди звернутися за допомогою. «Обізнаний – озброєний, захищений!», з таким лозунгом проведено майже 70 заходів серед груп ризику: студентів, які опиняються на перехресті вибору місця працевлаштування; безробітні, які перебувають в уразливому стані та в пошуку роботи; особи з інвалідністю – які задля одужання приймають пропозиції з жебракування; внутрішньо переміщені особи – які залишилися без домівки та потребують значних фінансових надходжень.
Карітас також співпрацює з правоохоронними органами в частині боротьби з цим ганебним явищем, припинення злочинної діяльності. Так, лише за останній рік, двох осіб, які звернулися за консультацією до БФ «Карітас-Київ» та були ідентифіковані фахівцями, врятовано та вчасно зупинено правоохоронними органами експлуатацію людей.
Тому є вкрай важливим знати та розуміти про таке явище як торгівля людьми, бути обачним та не боятися звертатися за допомогою, порадою, консультацією.
Пам’ятайте, в торгівлю людьми може потрапити кожен!
Будьте пильні та обачні як відносно себе так і відносно навколишніх!
Контактні телефони:
- гаряча телефонна лінія з протидії торгівлі людьми 527
- консультаційний центр БО «БФ «Карітас-Київ» 097 4433692
БФ «Карітас-Київ»
- «Символ віри»: Ісус Христос – Бог чи людина?23 січня
- Глава УГКЦ увів владику Аркадія Трохановського на престол єпископа Ольштинсько-Гданської єпархії23 січня
- #ТижденьУГКЦ: святкування Богоявлення, моління за єдність християн і хіротонія нового єпископа УГКЦ23 січня
- Папа Франциск в посланні з нагоди 55-го Всесвітнього дня соціальної комунікації: «Якісна комунікація вимагає стертих підошв»23 січня
- Проповідь Блаженнішого Святослава з нагоди хіротонії та інтронізації владики Аркадія Трохановського, єпарха Ольштинсько-Гданського УГКЦ23 січня

«Символ віри»: Ісус Христос – Бог чи людина?23 січня
У 36-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над третім членом «Символу віри»: «Він...
-
Глава УГКЦ в Ольштині: «Дорога до створення цієї єпархії була сповнена кров’ю мучеництва та сльозами переселенців» (оновлено)
-
Блаженніший Святослав у відеокатехизах покроково пояснює зміст «Символу віри»
-
«Справді щасливими ми є тоді, коли ми справжні», – християнський психолог Лідія Кондратик
-
«Сьогодні Христос входить у йорданські води, щоб подарувати нам свободу від гріха», — Блаженніший Святослав на Богоявлення
-
Українська анімаційна студія представила нову однойменну стрічку до свята Богоявлення
-
Блаженніший Святослав: «На нове і краще майбутнє людство може сподіватися лише в Христі»
-
«Ми шануємо кожне людське життя, тому що віримо в Бога, який є Джерелом життя», – Глава УГКЦ у відеокатехизі
-
Аніматори презентували новий різдвяний мультфільм із серіалу «Духовне намисто»
-
Блаженніший Святослав: «Нашим майбутнім є Христос»
-
Глава УГКЦ у день Різдва Христового: «Колядуйте, якщо потрібно, навіть телефоном, щоб Різдвяна радість не була закритою»
-
Блаженніший Святослав привітав вірних з Різдвом Христовим: «Нехай Спаситель благословить кожну нашу родину, утре кожну нашу сльозу»
-
Двадцять другу річницю заснування сестер Чернечої родини Воплоченого Слова відзначили в Україні
-
Глава УГКЦ привітав українців з 2021 роком: «З Новим роком, дорогі брати і сестри! З Новим роком, Україно!»
-
Всеукраїнську конференцію, присвячену темі «Правда і травма: у пошуках шляхів до зцілення», провели у Києві
-
У Тернополі провели перший молодіжний сніданок