АКТУАЛЬНО

За жертв Голодомору молилися у Круклянках (Польша)

Вівторок, 30 листопада 2010, 14:15
Празник Священномученика Йосафата у Круклянках (Польша) має довгу історію. Перші святкування відбулися на початку 60-х років минулого століття. Щороку в ньому брали участь вірні парафії та околиць (Венгожево, Гіжицько і Видміни). Урочистості спершу проходили у місцевому костелі, а з 2000 року відбуваються у своїй новозбудованій церкві.
Празник Священномученика Йосафата у Круклянках (Польша) має довгу історію. Перші святкування відбулися на початку 60-х років. Відтоді у них брали участь вірні парафії та околиць (Венгожево, Гіжицько і Видміни). Урочистості спершу проходили у місцевому костелі, а з 2000 року відбуваються у своїй новозбудованій церкві. Стало вже традицією, що святові передує так звана "триднівка". У четвер відбулася Літургія з освяченням води. А напередодні свята була відслужена Велика Вечірня з Литією, яку відспівали Роман Туз, Богдан і Андрій П’єтночка з Гіжицька, а опісля Служба Божа та мирування. Празник розпочався Акафістом до священномученика Йосафата, який відслужив о. Павло Старух, ЧСВВ. Божественну Літургію очолив синкел, декан Дмитро Гарасим у співслужинні зі священиками Венгожевського деканату і місцевого пробоща Римо-Католицького костела кс. Генрика Домбровського. У проповіді о. Дмитро розповів про життєвий шлях Святого Йосафата. На завершення свята присутні взяли участь у Панахиді і запалили свічку за жертв Голодомору в Україні.

Повідомила Анна Цалка

ПУБЛІКАЦІЇ

«Старша людина є посланням Бога, через неї ми можемо почути голос Божий», — думки Глави УГКЦ про старість23 квітня

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав в прямому ефірі інтерактивної програми «Відкрита Церква» на «Живому ТБ» 20 квітня розмірковував...

МЕДІА
Prev Next