АКТУАЛЬНО

За жертв Голодомору молилися у Круклянках (Польша)

Вівторок, 30 листопада 2010, 14:15
Празник Священномученика Йосафата у Круклянках (Польша) має довгу історію. Перші святкування відбулися на початку 60-х років минулого століття. Щороку в ньому брали участь вірні парафії та околиць (Венгожево, Гіжицько і Видміни). Урочистості спершу проходили у місцевому костелі, а з 2000 року відбуваються у своїй новозбудованій церкві.
Празник Священномученика Йосафата у Круклянках (Польша) має довгу історію. Перші святкування відбулися на початку 60-х років. Відтоді у них брали участь вірні парафії та околиць (Венгожево, Гіжицько і Видміни). Урочистості спершу проходили у місцевому костелі, а з 2000 року відбуваються у своїй новозбудованій церкві. Стало вже традицією, що святові передує так звана "триднівка". У четвер відбулася Літургія з освяченням води. А напередодні свята була відслужена Велика Вечірня з Литією, яку відспівали Роман Туз, Богдан і Андрій П’єтночка з Гіжицька, а опісля Служба Божа та мирування. Празник розпочався Акафістом до священномученика Йосафата, який відслужив о. Павло Старух, ЧСВВ. Божественну Літургію очолив синкел, декан Дмитро Гарасим у співслужинні зі священиками Венгожевського деканату і місцевого пробоща Римо-Католицького костела кс. Генрика Домбровського. У проповіді о. Дмитро розповів про життєвий шлях Святого Йосафата. На завершення свята присутні взяли участь у Панахиді і запалили свічку за жертв Голодомору в Україні.

Повідомила Анна Цалка

ПУБЛІКАЦІЇ

Нижньовартовськ, Мегіон, Радужний, Лангепас: слідами УГКЦ… на Сибір11 жовтня

Нижньовартовськ, Мегіон, Радужний, Лангепас…Про ці населенні пункти далекого Сибіру знаємо хіба що з фільмів та чули із розповідей. І...

МЕДІА
Prev Next