АКТУАЛЬНО

Захист довкілля потребує практичної міжрелігійної відповідальності

Вівторок, 24 вересня 2013, 16:11
19-21 вересня в Трірі (Німеччина) пройшла низка науково-освітніх та практичних заходів, присвячених темі збереження створіння, за участю представника УГКЦ - Володимира Шеремети, професора, керівника Бюро з питань екології. Про це повідомляє Бюро УГКЦ з питань екології.

Особливої уваги заслуговує міжрелігійна конференція на тему «Захист довкілля в контексті міжрелігійної відповідальності», присвячена відзначенню Дня відповідальності за створіння та «Часу створіння», яка відбулася 20 вересня. Під час цього науково-практичного заходу проф. Маркус Фогт, директор Інституту соціальної етики Мюнхенського університету, висвітлив біблійно-богословські та етичні основи відповідальності за створіння, торкнувся питання церковно-екологічного вчення, наголосив на значенні християнської духовності, а також суспільно-політичної ролі християн та Церков у справі охорони створеного Богом світу – природи.

Отець Георгіос Базіудіс, доктор, священик Грецької Православної Церкви та представник Спілки Християнських Церков (ASK) Німеччини, розповів про історію виникнення, мету та основні завдання Дня молитви за збереження створіння і «Часу створіння», а також про основні екологічні ініціативи Православної Церкви.

Монсеньйор Оскар Апарічіо Чеспендес, голова Єпископської Конференції Болівії, розповів про старання Церкви, яку він очолює, для захисту та збереження створіння, а також докладніше розповів про Пастирський лист єпископату Болівії на тему довкілля і людського розвитку під назвою: «Створіння – життєдайний дар Божий».

Доктор Володимир Шеремета представив учасникам конференції основні екологічні ініціативи Української Греко-Католицької Церкви для збереження створіння, акцентуючи на відзначенні Дня Бога-Творця та «Часу створіння». Розповівши про основні молитовні, освітньо-виховні та практичні екологічні заходи, доповідач загострив увагу присутніх на тому, що всі вони відбуваються у трикутнику, який визначає життя Церкви – це проповідь Божого спасенного Слова, літургійно-сакраментальне життя та дияконія. Кожна із сторін цієї фундаментальної церковної геометричної фігури має свої властиві екологічні імплікації, які дозволяють Церкві більш цілісно та системно виконувати свою місію, суттєвим елементом якої є збереження створіння в контексті сучасної екологічної кризи, наголосив очільник Бюро з питань екології УГКЦ.

На запрошення Людвіга Куна, керівника Відділу зовнішніх відносин єпархії Тріра, проф. Шеремета ознайомився з ключовими місцевими екологічними ініціативами, зокрема проектом «Energiebewußt», а також на власні очі побачив здійснення цього проекту на парафіяльному рівні, відвідавши одну з церковних громад, де відбулася відповідна презентація, організована парафіяльним відповідальним з питань екології.

21 вересня відбулася конференція «Сталий розвиток та справедливість – у пошуку нової концепції глобального розвитку», учасники якої ознайомилися з питаннями екологічної освіти на базі засобів масової інформації, органічного землеробства та «зеленого» виробництва, зустрілися з кандидатами від різних партій на парламентські вибори. Увазі присутніх були також презентовані практичні можливості підвищення енергоефективності та розвитку відновлювальних джерел енергії на прикладі місцевого комунального підприємства.

Довідка: Час створіння – це час від 1/14 вересня до 4/17 жовтня, в якому Всесвітня Рада Церков та Рада Єпископських Конференцій Європи рекомендують своїм вірним, душпастирям та ієрархії звертати особливу увагу на питання відповідальності за створіння в основних вимірах життєдіяльності Церкви та, відповідно, здійснювати різноманітні молитовні, освітньо-виховні та практичні заходи для збереження створеного Богом світу.

Бюро УГКЦ з питань екології

ПУБЛІКАЦІЇ

Десять невідомих фактів про Різдво за Святим Письмом16 січня

Пропонуємо десять цитат про Різдво ГНІХ про, які ви не зауважували на сторінках Святого Письма, які висловив о. Євген Станішевський, фаховий...

МЕДІА
Prev Next
DEBUG

0.1477
clr:51
cch:-no-
sql:0.1115
csql:0.0000
out: 0.0000
..........
M: 3,354,160
m: 2,987,376