АКТУАЛЬНО

Заходи Комісії УГКЦ «Справедливість і мир» до Дня пам’яті та примирення

Четвер, 11 травня 2017, 10:24
Цього року в церковному житті на 7 травня випало дві нагоди для молитов та проповідей: перша – Неділя розслабленого, а друга – переддень вшанування Дня пам’яті та примирення». Тому представники Комісії УГКЦ «Справедливість і мир» саме у цей день присвятили різноманітні заходи темі пам’яті, примирення та прощення.

Зокрема, у Луцькому екзархаті УГКЦ представник Комісії о. Роман Бобесюк узяв участь у Прощі до Холмської чудотворної ікони Богородиці, яка була присвячена молитві за мир в Україні; ця подія зібрала прочан Луцька, Рівного, Ковеля, Нововолинська, Дубна, Горохова, Рожища та Радивилова, а також католицьких скаутів зі Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Городка, Золочева. Очолив прощу владика Йосафат (Говера).

Біля чудотворної ікони було відслужено молебень до Пресвятої Богородиці у супроводі хору Цариці миру Луцького василіанського монастиря. Під час проповіді преосвященніший владика закликав вірних докладати всіх зусиль, щоб досягнути мети християнського життя — вічного життя з Богом. Також він зазначив, що «ми стоїмо перед іконою, через яку Богородиця приймає молитви своїх дітей ось уже тисячу років, іконою, яка є свідком різних історичних подій нашої землі».

Із скорботою владика Йосафат згадав про війну на Сході України і про численних загиблих воїнів, які героїчно віддали та віддають своє життя за нас і нашу державу й вкотре закликав до молитви за мир та єдність нашого народу. Після молебню Луцький екзарх подякував отцям-деканам, настоятелям монастирів, священикам, монахам ы монахиням, усім вірним за цю спільну молитву та з особливою вдячністю звернувся до адміністрації та працівників Волинського краєзнавчого музею ы музею Волинської ікони за надану можливість помолитися біля чудотворної ікони.

Спільна молитва завершилася молитовним гымном «Боже великий, єдиний!», а після цього вірні могли приклонитися й помолитися перед найстарішим образом України у власних наміреннях.

Представник Комісії у Бучацькій єпархії УГКЦ о. Володимир Равлюк 7 травня  провадив Літургію у катедральному соборі Святих верховних апостолів Петра і Павла в м. Чорткові, де виголосив проповідь про християнську віру і якою вона має бути на практиці. Отець закликав прихожан не засиджуватися на одному місці, а вставати, брати (ліжко) тягар свого хреста і йти назустріч Христові. Як приклад, о. Володимир навів загиблих предків у Другій світовій війні, які полягли з надією на краще майбутнє та життя без війни: «Вони не сиділи у зоні комфорту, а вставали й робили свій маленький, проте такий важливий внесок, адже вірили в мирне небо над головою для себе і своїх нащадків, тобто нас із вами. Тому найменше, що кожен може зробити для них, – це згадати їх у своїх молитвах», – зазначив проповідник. 

А вже наступного дня, 8 травня, чортківчани мали процесію на цвинтар, де молилися на могилах загиблих у Другій світовій війні. Також молилися за мир у нашій країні сьогодні.

Також у парафії Святого Володимира і блаженних мучеників Омеляна Ковча, що в м. Перемишляни (Стрийська єпархія УГКЦ) – представник Комісії УГКЦ «Справедливість і мир» о. Петро Закаляк у Неділю розслабленого виголошував проповідь, у якій значну увагу приділив темі миру та примирення, і що лише прощення та примирення уможливлює справжній мир.

Після літургії прихожани храму мали змогу отримати буклети-пам’ятки на тему «Що нам заважає прощати?», у яких наведено 15 міфів про прощення. Одним із таких є міф про те, що людина не спроможна забути образу: готова простити, але не знає, чи зможе забути біль, якого їй завдали. Цей міф розвінчується такими словами: «Тільки Бог може простити й забути. Ви – не Бог, і Господь не вимагає, щоб ви забули про образу чи кривдника. Простити не означає забути (і навпаки). Простити означає відмовитися мстити. А пам’ять про пережитий біль допоможе вам у майбутньому не завдавати аналогічного болю ближньому».

Такі речі нагадують людям, що найважливіша Божа заповідь – це заповідь любові. Адже соціальне вчення Церкви каже, що утвердження справжнього миру – це вияв християнської віри в любов, яку Бог почуває до кожної людини. Визвольна віра в Божу любов породжує нове бачення світу і нове ставлення до інших – окремих осіб чи всього народу. Віра, натхненна миром, що його Христос залишив своїм учням (пор. Ів 14, 27), змінює й оновлює життя (Компендіум соціальної доктрини Церкви, п. 516).

Інформаційна служба Комісії УГКЦ «Справедливість і мир»

ПУБЛІКАЦІЇ

Постанови Синоду Єпископів УГКЦ 2018 року17 вересня

Від 2 до 11 вересня 2018 року Божого в м. Львові-Брюховичах проходив Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, в якому брало...

МЕДІА
Prev Next