АКТУАЛЬНО

Закінчився перший навчальний модуль програми душпастирства глухих

П'ятниця, 30 липня 2010, 12:35
Нещодавно в Українському Католицькому Університеті відбувся навчальний модуль «Інтенсивні курси жестової мови і культури глухої людини», організований Центром душпастирства осіб з вадами слуху «Надія» УГКЦ. Даний захід відбувся із благословення Владики Ігоря (Возьняка), Архиєпископа Львівського УГКЦ та за фінансової підтримки Курії Львівської архиєпархії.
Нещодавно в Українському Католицькому Університеті відбувся навчальний модуль «Інтенсивні курси жестової мови і культури глухої людини», організований Центром душпастирства осіб з вадами слуху «Надія» УГКЦ. Даний захід відбувся із благословення Владики Ігоря (Возьняка), Архиєпископа Львівського УГКЦ та за фінансової підтримки Курії Львівської архиєпархії. Програма була розроблена працівниками Лабораторії жестової мови Інституту спеціальної педагогіки Академії педагогічних наук України. Шестеро працівників Лабораторії, серед яких п’ятеро нечуючих, викладали на курсах. Вмотивованість абітурієнтів та професійна віддача викладачів стали добрим ґрунтом для плідної праці. Досвід проведення таких курсів показав не лише, що існує велика потреба добре підготованих працівників у цій ділянці, а що вже зараз можна знайти людей, які готові посвятити свій час і значні зусилля такому виду служіння. Шістнадцять цьогорічних випускників курсів, які отримали сертифікати двох рівнів – початкового та проміжного, є явним підтвердженням цього. Градація рівнів була спричинена тим, що деякі слухачі курсів вже протягом довгого часу працюють з глухими, інші вперше знайомилися з жестовою мовою. Цей модуль – перший у Навчальній програмі душпастирства осіб з вадами слуху, яку започаткував Центр «Надія» з метою реагування на потреби Церкви в праці душпастирства глухих. Від самого початку передбачалося, що Навчальна програма буде динамічною і цілим рядом модулів дозволить підготувати чуючих і нечуючих осіб, які будуть готові співпрацювати у різних ділянках праці Церкви. Вона дозволить особам з вадами слуху і чуючим відкриватися до порозуміння у спільній праці. Центральним елементом програми на всіх етапах стане жестова мова, як первинний засіб спілкування глухих. Участь у програмі дозволить чуючим запізнатися зі світом глухої людини, а глухим підвищити свій рівень володіння українською жестовою мовою. Одночасно з тим, жестова мова викладатиметься як засіб для спілкування, а не як самоціль, іншими словами, очікується, що випускники Програми прийматимуть активну участь у пасторальній праці, а не тільки застосовуватимуть свої знання жестової мови як перекладачі.

Повідомив о. Олег Лазуркевич, директор

Центру душпастирства осіб з вадами слуху «Надія» УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ щодо аграрної реформи в Україні03 грудня

Звертаємося до державної влади України з проханням не пришвидшувати штучно земельну реформу, а підійти ґрунтовно до цього надзвичайно...

МЕДІА
Prev Next