АКТУАЛЬНО

Засновника «Лицарів Колумба» о. Майкла МакГівні беатифікували

Понеділок, 02 листопада 2020, 12:14
31 жовтня в катедральному соборі Святого Йосифа в Гартфорді, штат Коннектикут, відбулася знаменна подія – беатифікація засновника «Лицарів Колумба» – о. Майкла МакГівні.

Представник Святішого Отця кард. Джозеф Тобін, архиєпископ Ньюарка, під час урочистого богослужіння оприлюднив Декрет проголошення преподобного о. Майкла МакГівні блаженним. У декреті Папа Франциск відзначив о. Майкла за його «завзяття до проголошення Євангелія та щедру турботу про своїх братів і сестер», що «зробило його видатним свідком християнської солідарності і братньої допомоги». Беатифікаційний процес був проведений в архидієцезії Гартфорда, де своє священниче служіння звершував о. Майкл наприкінці XIX ст.

У 1882 році він заснував братерську організацію чоловіків-католиків «Лицарі Колумба». Метою організації була духовна і фінансова підтримка католиків та членів їхніх сімей. Небайдужі чоловіки парафії Матері Божої в Нью-Гейвені об’єдналися, щоб:

  • допомагати один одному під час хвороби чи смерті через простий страховий план, завдяки чому їхні жінки і діти уникнули б злиднів;
  • укріпляти себе та інших у вірі;
  • зміцнювати сім’ї та родинне життя;
  • стати сильною опорою для священників та єпископів;
  • служити Церкві і суспільству, допомагаючи найбільш потребуючим у громаді.

Святість життя отця МакГівні, його віддане священниче служіння і невтомні зусилля на захист сімейного життя мали величезний вплив на «Лицарів Колумба» та членів їхніх сімей далеко за межами штату Коннектикут.

За словами найвищого лицаря Карла Андерсона, о. Майкл у своєму душпастирстві далеко випереджав дух свого часу: «Майже за століття до Другого Ватиканського Собору бачення отця МакГівні надало можливість мирянам служити Церкві та ближнім по-новому, завдяки більшій прихильності до благодійності та побудові ефективної співпраці між мирянами та духовенством». Отець Майкл помер від пневмонії під час пандемії у віці 38 років, але справа, яку він розпочав, триває донині. Організація «Лицарі Колумба» сьогодні нараховує понад два мільйони членів, в тому числі і в Україні, і є найбільшою католицькою мирянською організацією у світі.

В Україні перша рада «Лицарів Колумба» була створена 20 вересня 2013 року при Патріаршому соборі  Воскресіння Христового УГКЦ і носить ім’я Святого Володимира Великого. Станом на сьогодні в Україні є 1600 членів «Лицарів Колумба», які об’єднані в 33 Ради (місцеві припарафіяльні осередки). Лицарі подають хороший приклад братерської співпраці між греко- та римо-католицькими радами.

Рішення про беатифікацію було прийняте після офіційного підтвердження 27 травня 2020 року чудесного зцілення маленького хлопчика Майкла Шеклі за заступництвом о. Майкла МакГівні. Лікарі діагностували вагітній матері водянку плоду, що спричиняє смертельне скупчення рідини в організмі майбутньої дитини, і не давали жодних шансів на народження. Батько Майкла, який був членом «Лицарів Колумба», ревно молився про дар життя сина до о. Майкла МакГівні, і хлопчик народився всупереч науковим прогнозам і закликам лікарів зробити аборт. Родина Шеклі разом із п’ятирічним хлопчиком Майклом була на урочистостях беатифікації.

На Літургії з нагоди проголошення блаженним о. Майкла були також представники з України, зокрема архиєпископ Львівський Римо-Католицької Церкви в Україні Мечислав Мокшицький. УГКЦ представляли владика Борис Гудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, та владика Павло Хомницький, єпископ Стемфордської єпархії. Міжнародна штаб-квартира «Лицарів Колумба» і римо-католицька церква Матері Божої, в якій спочивають мощі блаженного МакГівні, розташовані в м. Нью-Гейвені, що на території Стемфордської єпархії. Молитовні намірення українською мовою під час Літургії озвучив семінарист Стемфордської семінарії святого Василія Великого бр. Тарас Пащак.

Ділячись своїми враженнями від цієї події, владика Павло Хомницький відзначив: «Моя присутність і присутність архиєпископа і митрополита Бориса підкреслили міжнародний характер Лицарів і їхню «католицькість» в широкому значенні цього слова. Молюся, щоб за посередництвом блаженного Майкла МакГівні якомога більше українців-католиків вступили в ряди «Лицарів Колумба» і долучилися до їх величної мети служіння Церкві та ближньому».

Повідомив о. Володимир Мальчин,
помічник національного капелана «Лицарів Колумба» в Україні

ПУБЛІКАЦІЇ

Блаженніший Святослав: «Українська Греко-Католицька Церква як глобальна Церква». Погляд із Рима на 10 років служіння Глави УГКЦ14 квітня

Протягом 10 років Блаженніший Святослав очолює Українську Греко-Католицьку Церкву, найбільшу зі Східних Католицьких Церков свого права....

МЕДІА
Prev Next