АКТУАЛЬНО

Завершилася ХІІІ Міжнародна піша проща родин мігрантів до Зарваниці

Понеділок, 13 серпня 2018, 12:28
10 серпня до Марійського духовного центру «Зарваниця» прибули учасники XIII Міжнародної пішої прощі родин мігрантів та людей доброї волі зі Самбора до Зарваниці.

Паломництво відбулося з благословення голови Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владики Йосифа (Міляна). Духовними провідниками цієї прощі були о. Антон Борис, о. Андрій Мичко, о. Мирослав Пронюк та о. Василь Комарницький.

Цьогорічна проща присвячена Року Божого Слова в Україні та 1030-літтю Хрещення Руси-України. Участь у паломництві взяли близько 350 прочан, серед них заробітчани з Італії, США, Греції, Польщі, Франції, Чехії, Німеччини, Ізраїлю, Португалії, Швеції, Канади, Росії, Єгипту, Угорщини, Шотландії та Іспанії. Окрім того, пішу прощу йшли родичі мігрантів аж із 22 країн світу. Також до паломництва долучилися 170 прочан із м. Комарне та с. Завидовичі Львівської області. За вісім днів учасники подолали 250 кілометрів нелегкого шляху. Прибувши до Зарваниці, спільно молилися перед Зарваницькою чудотворною іконою Матері Божої. Опісля в крипті дзвіниці відслужили Панахиду за світлої пам'яті о. Василем Поточняком, засновником і першим духовним опікуном цієї прощі.

У суботу Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь (Семенюк) очолив Архиєрейську Літургію в каплиці біля парафіяльної  церкви. Митрополит тепло привітав прочан і подякував за їхню жертовність. Опісля відбувся традиційний похід зі свічками до чудотворного місця, де відслужили Молебень до Пресвятої Богородиці.

У неділю, 12 серпня, усі паломники взяли участь в Архиєрейській Літургії, яку очолив Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор (Мартинюк) у соборі Зарваницької Матері Божої.

«Як потрібно сьогодні у наших сім’ях, родинах, між сусідами того, що називається милосердям і примиренням. Певно, це є Божа ласка! Іноді є такі складні життєві ситуації, що годі по-людськи їх розв’язати. Тоді ми приходимо до Пресвятої Богородиці. Дорогі, спробуймо звертатися до Неї, коли є ті складні ситуації гніву, непрощення, коли ми від себе не можемо простити. Побачимо, Пресвята Богородиця знайде спосіб допомогти, Вона підкаже нам, як вчинити…» - звернувся до вірних владика Теодор під час проповіді.

Після Богослужіння він подякував паломникам із Самбора та наголосив на великому значенні прощі, яка об’єднує українців у всьому світі.

Західне бюро «Живого ТБ» www.zarvanytsya.org


ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення Блаженнішого Святослава до свята Святого великомученика і цілителя Пантелеймона07 серпня

Звернення Блаженнішого Святослава до свята Святого великомученика і цілителя Пантелеймона.

МЕДІА
Prev Next