АКТУАЛЬНО

Завершився офіційний візит Глави УГКЦ до США

Понеділок, 10 лютого 2014, 09:39
9 лютого завершився офіційний візит Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава (Шевчука) до США. Візит, головною метою якого була участь у 62-му Національному молитовному сніданку, розпочався 4 лютого.
Зображення 1 / 16 Використовуйте клавіші для перегляду

Упродовж свого перебування у США Предстоятель УГКЦ мав низку зустрічей із державними службовцями та політикумом цієї країни, а також бачився з чисельними вірними УГКЦ.

У перший день свого візиту, 4 лютого, Глава Церкви у Вашингтоні, на запрошення комісії Конгресу Сполучених Штатів Америки, узяв участь у Молитовному сніданку з членами Конгресу та Президентом США. Додамо, що такий молитовний захід відбувається щороку, починаючи з 1953 року, кожного першого четверга лютого. Ця подія організована з метою надати унікальну можливість політичним, громадським і бізнесовим лідерам зібратися разом і налагодити контакти. Національний молитовний сніданок відбувається в одному з фешенебельних готелів Вашингтона. З часу його заснування участь у сніданку брали всі президенти США.

Після цього Верховний Архиєпископ УГКЦ у Вашингтоні, біля пам’ятника Тарасові Шевченку, відслужив Молебень до Пресвятої Богородиці за мирне врегулювання ситуації в Україні. До молитви українського духовенства та численних вірних Української Греко-Католицької Церкви за мир в Україні приєднався і Патріарх Філарет, Предстоятель УПЦ КП, який теж цими днями перебуває у Вашингтоні.

5 лютого у Конгресі США він був учасником щорічного Дня України, під час якого українці Сполучених Штатів Америки зустрічаються з представниками влади США: конгресменами, сенаторами, представниками Державного департаменту, щоб відстоювати інтереси України.

Тут Першоієрарх УГКЦ заявив, що протести в Україні не політичні, а викликані вибором майбутнього держави, і закликав владу США бути посередником у врегулюванні сьогоднішньої ситуації в Україні.

Наступного дня, 6 лютого, Блаженніший Святослав мав зустрічі з високопосадовцями США: Віце-президентом Джозефом Байденом, конгресменом Марсі Каптуром, конгресменом Крісом Смітом, сенатором Майклом Мерфі та представниками Державного департаменту США.

Під час цих зустрічей Глава Церкви розповів про протести, які відбуваються в Українській державі, спричинені недовірою людей до чинного уряду та про економічні проблеми країни. Глава УГКЦ повідомив чиновників і про випадки порушення прав людини в Україні з огляду на останні політичні події. Він запропонував США допомогти Україні і виступити посередником між урядом та народом.

На завершення свого візиту в неділю, 9 лютого, в Українcькому католицькому крайовому соборі Прeсвятої родини у Вашингтоні Блаженніший Святослав відслужив Архиєрейську Божественну Літургію.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Владика Богдан: «Кожен паломник на Святій Землі знаходить те, що прагне там знайти»19 жовтня

Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, нещодавно відвідав Святу Землю як духовний керівник групи паломників. Своїми...

МЕДІА
Prev Next
DEBUG

0.1334
clr:53
cch:-no-
sql:0.1046
csql:0.0000
out: 0.0000
..........
M: 3,380,632
m: 3,008,456