АКТУАЛЬНО

Заява директора Ватиканського прес-центру про кризу в Україні

Середа, 11 лютого 2015, 06:04
Заява о. Федеріко Ломбарді, ТІ, директора Ватиканського прес-центру, стосовно Святого Престолу й кризи в Україні, оприлюднена у вівторок, 10 лютого 2015 року, італійською мовою з перекладами англійською та іспанською.

"Святий Престол уважно стежить за кризовими ситуаціями в різних частинах світу, серед яких і за тією, яка стосується східних регіонів України. Перед обличчям ескалації конфлікту, який уже приніс численні невинні жертви, Святіший Отець Франциск при  різних нагодах відновлював заклик на користь миру. Цим Папа, закликаючи вірних молитися за загиблих і поранених внаслідок насильства, підкреслював нагальну необхідність відновлення переговорів як єдиного можливого шляху, щоб вийти з логіки зростаючого посилення звинувачень та реакцій.

Зважаючи на різні інтерпретації слів Папи, особливо тих, які прозвучали в середу 4 лютого ц.р., вважаю за потрібне уточнити, що він завжди мав на меті звертатися до всіх зацікавлених сторін, сподіваючись щирого зусилля кожної з них, щоб застосувати порозуміння, досягнуті внаслідок взаємної згоди, і посилаючись на принцип міжнародного права, яке Свята Столиця  згадувала кілька разів, відколи почалася криза. Як часто повторював святий Іван Павло ІІ, людство повинно знайти в собі мужність замінити закон сили законом права.

Святіший Отець з радістю очікує візиту Ad Limina українського єпископату, що відбудеться 16-21 лютого. Це буде ще однієї нагодою, щоб зустрітися з братами-єпископами тієї дорогої країни, щоб утішити Церкву і всіх, хто страждає, та щоб спільно оцінити шляхи примирення та миру".

Заява про Святий Престол та кризу в Україні була оприлюднена у прес-центрі Ватикану під час брифінгу з приводу восьмої зустрічі дев’ятиосібної Ради кардиналів, які допомагають Папі в управлінні Вселенською Церквою та в реформуванні Римської курії.

Журналістам, акредитованим у Ватиканському прес-центрі, о. Ломбарді пригадав, що цими днями відбуваються контакти на найвищому рівні, щоб знайти розв’язок цій вкрай напруженій актуальній ситуації. Заява стосовно Святого Престолу та кризи в Україні крім того, що має на меті заохочення пошуку вирішення кризової ситуації, вказує на невідкладність припинення вогню, на застосування взаємних угод та наполягає на принципах міжнародного права, також проливає світло на наміри Папи Франциска, тому що його заклик стосовно ситуації в Україні, зроблений у середу 4 лютого, мав різні пояснення, хоча й був достатньо зрозумілий.

Радіо "Ватикан"

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава у неділю перед Богоявленням18 січня

Нехай голос Святого Письма, який ми щойно чули, і роздуми над ним допоможуть нам підготуватися до свята Христового Богоявлення і правильно...

МЕДІА
Prev Next