АКТУАЛЬНО

Житомирські греко-католики гаївками відзначили Воскресіння Христове

П'ятниця, 21 квітня 2017, 09:53
Уже котрий рік поспіль молодь житомирських парафій УГКЦ проводить гаївки біля своїх храмів. Цього року цей захід уперше проходив на міському рівні.

У житомирському Гідропарку дорослі та діти, воцерковлені люди й прості перехожі традиційними співами, танцями, іграми та народними забавами прославляли Воскресіння Ісуса Христа. Відбулися житомирські гаївки у Світлий понеділок, 17 квітня, і тривали протягом трьох годин. Загалом до святкування долучилися більше від сотні житомирян. Про це повідомляє прес-служба Житомирського протопресвітерства.

Організаторами святкувань виступили Житомирське протоперсвітерство Київської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви, сестри Свято-Введенського жіночого монастиря ЧСВВ і зразковий фольклорний гурт «Джерельце» житомирської ЗОШ №6 (керівник пані Ангеліна Нестерова). За участю цього колективу для учасників прозвучали традиційні поліські веснянки та було проведено кілька хороводів і народних забав.

Молодь парафії Святого Василія Великого навчила присутніх танцювати банси (нескладні, але веселі танці з рухами, що постійно повторюються). Активну участь у святі взяли й пластуни житомирської станиці.

Парох парафії о. Віталій Сидорук розповів: «У ці дні ми не перестаємо славословити Господа за Його безмежну Любов, яка перевела нас від смерті до життя. У ці дні не тільки в церквах лунають радісні піснеспіви. Торжество виливається на церковні подвір’я та шириться вулицями наших міст та сіл. Діти та молодь у цей день голосить вістку про Воскресіння особливими піснями та забавами, що носять у народі назву гаївок. Маємо надію, що цьогорічні святкування в житомирському гідропарку переростуть у славний Великодній фестиваль».

Прес-служба Київської архиєпархії

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Блаженніший Святослав на Папському Синоді мужньо і правдиво говорив про війну в Україні19 жовтня

Актом мужності та правди Євангелія було названо синодальну промову Глави і Отця Блаженнішого Святослава. Прямим текстом він говорить, що...

МЕДІА
Prev Next