АКТУАЛЬНО

З'їзд в'язничних капеланів «Церква і держава: соціальне партнерство й опіка персоналом» відбувся у Львові

Середа, 12 грудня 2018, 12:41
10–11 грудня 2018 року у Львові відбувся з'їзд в'язничних капеланів Української Греко-Католицької Церкви, в рамках якого пройшов семінар «Церква і держава: соціальне партнерство й опіка персоналом».

Два провідних доповідачі, гості з Великобританії о. Білл Кейв й о. Гай Вілкінсон розповіли про правову й практичну площину капеланського служіння як особливу царину державно-церковних відносин. Участь у події взяли душпастирі й помічники капеланів з єпархій та екзархатів УГКЦ, семінаристи Львівської духовної семінарії, а також працівники органів й установ Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань і пробації.

Зустріч розпочалася в каплиці Патріаршого дому з Архиєрейської Божественної Літургії, яку відслужив владика Петро Лоза, Єпископ-помічник Сокальсько-Жовківський. Владика освятив євхаристійні набори й капеланські ризи, що стали важливим визнанням особливого покликання й великої значущості для Церкви пенітенціарного служіння.  Владика Петро, що тривалий час здійснював пастирську опіку в'язнями в трьох пенітенціарних установах на Чернігівщині й був керівником Центру для соціальної реадаптації жінок, розпочав зустріч богословським впровадженням про важливість проповідування Євангелія в'язням. В основі його пастирського слова стали фрагменти Нового Завіту і Апостольська адгортація «Радість Євангелія» Святішого Отця Франциска.

Для капеланів відбулася презентація короткометражної документальної стрічки «Небо над головами», присвячена 20-й річниці створення структур ДКВС України. Про необхідність і засоби розвитку волонтерського служіння розповів автор фільму Василь Возняк.  Керівник Відділу ПК УГКЦ з душпастирства в пенітенціарній системі України о. Костянтин Пантелей представив капеланам результати Круглого столу з питань взаємодії зі структурами ДКВС для потреб персоналу - стратегію розвитку опіки пенітенціарними службовцями.

Другого дня з'їзду великим благословенням для капеланів була Свята Літургія у співслужінні з Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом і владиками-членами Постійного Синоду, що розпочався у Львові. 

Програму семінару відкрили декан філософсько-богословського факультету УКУ о. Роман Завійський і професор кафедри богослов’я о. Олег Кіндій. Аудиторія вітала шановних гостей, що прибули на запрошення філософсько-богословського факультету каноніків, - преподобного Гая Вілкінсона, в минулому релігійного радника Архиєпископа Кентерберійського, і преподобного Білла Кейва,  головного капелана поліції Вілтшира, в минулому в'язничного душпастиря з вислугою 22 роки й очільника Європейської асоціації в'язничних капеланів (IPCA-Europe). 

Преподобний Гай Вілкінсон у спільній доповіді з о. Біллом Кейвом «Церква й держава в Англії: поліційне і пенітенціарне душпастирство» представили історію формування правових підвалин стосунків між державою і церквою у Сполученому Королівстві і, зокрема, в Англії. Відтак Білл Кейв зупинився на духовній мотивації пастирського служіння.

Лекція преподобного Білла Кейва «Релігійна свобода у в'язниці» представила міжконфесійний і міжрелігійний вимір взаємодії. Раніше переважно англіканські пастори, зрідка католицькі,  виконували це служіння, а нині багато в'язнів практикують свою віру індивідуально або в рамках організованої релігійної програми на багатоконфесійній основі. Релігійні програми є популярними серед в'язнів, і дослідження показують, що кожен із трьох ув'язнених бере в них участь. Команди капеланів полегшують сповідування віри кожної релігійної традиції опікуються ув'язненими і персоналом, займаючись релігійним навчанням і курсами. Капеланство сприяє дерадикалізації, у справах пошуку житла і реабілітації колишніх засуджених після їх звільнення.

Відтак учасники з'їзду обговорили плани важливих подій служіння у прийдешньому році. Зустріч капеланів завершилася подячною молитвою у каплиці Патріаршого дому за тих, через чию жертовність служіння отримує натхнення й підтримку.

Світлини.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Владика Василь Тучапець, Екзарх Харківський: «Дякую Богові за Його благодать, яку Він щедро зсилає на нас»21 травня

2 квітня виповнилося п’ять років від дня створення Харківського екзархату УГКЦ. А 21 травня відзначає п’ятиріччя єпископської хіротонії...

МЕДІА
Prev Next