АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав урочисто оголосив про початок роботи Синоду Єпископів УГКЦ 2013 року

Неділя, 11 серпня 2013, 14:32
«Цією Божественною Літургією ми, єпископи Української Греко-Католицької Церкви, розпочинаємо наш Синод», – сказав 11 серпня Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) під час проповіді в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві.
Зображення 1 / 15 Використовуйте клавіші для перегляду

Блаженніший Святослав наголосив, що початок цього Синоду розпочинається «в історичну хвилину, яка вже ніколи не повториться». «Ми молимося в Патріаршому соборі, який, наче наречена, готується до шлюбу – чекає свого освячення. Подивіться, який він світлий і білий...» – звертався Предстоятель Церкви до єпископів та мирян.

Говорячи про тему Синоду, Глава УГКЦ зазначив, що центральним питанням буде, як сьогодні «зробити зрячою сучасну людину, як нам ділитися вірою, як нам, віруючим ХХІ століття, провідувати Слово Боже в сучасній культурі».

Блаженніший Святослав попросив вірних греко-католиків молитися за Синод. «Молімося, щоб Дух Святий, незважаючи на наші гріхи та немочі, діяв на цьому зібранні єпископів, щоб ми могли прийняти добрі синодальні рішення, щоб ця зустріч єпископів була часом особливої присутності між нами воскреслого Христа, - того Христа, мозаїку якого бачимо на фасаді Патріаршого собору. Нехай Пречиста Діва Марія буде нашою учителькою та провідницею в проповіді Божого Слово сучасній людині», – сказав проповідник.

За його словами, Синод молитиметься до Ісуса Христа, щоб Він благословив нас, наш народ, нашу Церкву, нашу державу, щоб ми були віруючим і повноцінним народом, а відтак промовляли словом віри до своїх ближніх.

Наприкінці Богослужіння, згідно з церковним правом, владика Богдан (Дзюрах),Секретар Синоду, зачитав Декрет про скликання чергового Синоду Єпископів УГКЦ.

Апостольський нунцій в Україні Томас Едвард Галліксон зазначив, що він, як представник Папи, «має за честь» стояти поруч з вірними греко-католиками перед троном Божої Величі, щоб благати про дар Святого Духа для обговорення справ Синоду, який сьогодні розпочинається. Він також «запевнив у благословенні Святішого Отця» усіх греко-католиків, праці Синоду, святкування ювілею 1025-річчя Хрещення Русі-України та посвячення Патріаршого собору.

На завершення Літургії Блаженніший Святослав, користуючись нагодою, представив вірним кожного з єпископів, хто вже прибув на Синоду.

Синод відбуватиметься у Києві з 11 по 18 серпня 2013 року. Головна тема Синоду – «Українська Греко-Католицька Церква і нова євангелізація».

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава у день свята Воздвиження чесного і животворного Хреста28 вересня

Сьогодні Христова Церква святкує одне з найбільших свят у році – Воздвиження чесного і животворного Хреста.

МЕДІА
Prev Next