АКТУАЛЬНО

«Ми прийшли сюди тому, що прагнемо бути Синодом», — Глава УГКЦ під час зустрічі Папи Франциска із Синодом Єпископів УГКЦ

Понеділок, 02 вересня 2019, 15:20
2 вересня об 11:30 єпископи Синоду УГКЦ зустрілися зі Святішим Отцем Франциском в Апостольському палаці у Ватикані (Sala del Concistoro). Від імені Синоду Єпископів до Святішого Отця звернувся Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ.
Зображення 1 / 8 Використовуйте клавіші для перегляду

«Кожного разу, коли наші єпископи збираються для синодальної праці, ми свідомі того, що наша робота, наші роздуми та душпастирське служіння здійснюються у повній та видимій єдності зі Святішим Отцем», — наголосив Блаженніший Святослав на початку свого слова до Папи.

«Зазвичай наше сопричастя висловлюється у так званих «листах сопричастя», — сказав Глава УГКЦ, — однак цього разу ми переживаємо його в контексті особистої зустрічі, таким чином засвідчивши, що це сопричастя є не мертвою буквою, а подихом Святого Духа, живого і животворящого; слуханням Слова Отця; особистим досвідом батьківської турботи Папи про Українську Церкву».

Блаженніший Святослав представив Папі Франциску членів Синоду, які «приїхали з усього світу», та гостей, які беруть участь в роботі Синоду. Він також подякував Святішому Отцеві за створення Апостольського екзархату для українських греко-католиків в Італії.

Цитуючи слова Святішого Отця, що «недостатньо мати Синод, а потрібно бути Синодом», які Єпископ Риму сказав на зустрічі з митрополитами та членами Постійного Синоду 5 липня, Блаженніший Святослав наголосив: «Ми прийшли сюди саме для цього».

«Кожен єпископ і представники наших спільнот разом із собою привезли до Рима біль та надії Божого люду, повіреного нашій душпастирській опіці. Ми хочемо бути Синодом не лише під час наших робочих засідань, а й коли повернемося у наші спільноти!» — зазначив Предстоятель УГКЦ.

Це бажання «бути Синодом» Блаженніший Святослав бачить у «синодальному крокуванні разом із духовенством, нашими вірними, чоловіками та жінками, дітьми та молоддю, котрі живуть у різних культурах і країнах, розмовляють різними мовами і належать до різних народів».

«Крокувати разом, однак, як Східна Католицька Церква свого права, Церква глобальна, жива і відкрита для всіх», — саме тому, зазначив Блаженніший Святослав, тема цьогорічного Синоду: «Сопричастя і єдність в житті та свідченні Української Греко-Католицької Церкви сьогодні».

Глава УГКЦ запевнив Папу Франциска в тому, що наша Церква усвідомлює, що «недостатньо лише мати гарну та багату традицію, яка зберігає тисячолітню пам’ять Київської Церкви, неподіленої Церкви першого тисячоліття у сопричасті з Римською Церквою. Потрібно жити цією традицією в автентичний спосіб і  бути здатними передати сучасній людині її суть, серце Апостольської традиції – можливість особистої зустрічі з живим Христом, який і сьогодні через дію Святого Духа присутній у Церкві і крокує разом з нами дорогами сучасного світу».

Блаженніший Святослав також запевнив Святішого Отця, що наша Церква в усьому світі молиться за нього, його підтримує, слухає і чекає візиту в Україну.

Варто також зазначити, що по завершенні зустрічі із Святішим Отцем Папою Франциском члени Синоду Єпископів відвідали вівтар святого Василія Великого, у якому зберігаються мощі священномученика Йосафата Кунцевича, архиєпископа Полоцького. Там владики спільно помолилися «Боже, великий єдиний» за мир в Україні та припинення війни, яка продовжує тривати та приносити страждання українському народові.

Фото synod.ugcc.ua

Секретаріат Глави УГКЦ в Римі


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, у 19-ту неділю по Зісланні Святого Духа19 жовтня

Сьогодні Христос каже нам, щоб ми так чинили, так ставилися до кожної людини, як ставиться до людини сам Господь Бог. Навіть більше, Він...

МЕДІА
Prev Next