АКТУАЛЬНО

«Цей фільм створить колосальне враження в Україні, яка зараз переживає час, коли людям деколи опускаються руки», - Глава УГКЦ у Чикаго

Субота, 10 листопада 2018, 15:03
У п’ятницю, 9 листопада 2018 року, у Чикаго, у культурному осередку Святих Володимира і Ольги, відбувся допрем’єрний показ нового фільму «Блаженніший» про патріарха Йосифа Сліпого. Фільм розповідає про період життя патріарха від його звільнення з сибірської неволі у 1963 році і до смерті в 1984 році.
Зображення 1 / 15 Використовуйте клавіші для перегляду

Першими глядачами фільму, останні кадри якого були змонтовані 7 листопада вночі, стали душпастирі, парафіяльна рада, святочний комітет та всі охочі, а також Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав та владика Венедикт (Алексійчук), Правлячий єпископ Чиказької єпархії УГКЦ. Після презентації провели відкриття ювілейної виставки з нагоди 50-ліття парафії Святих Володимира і Ольги.

«Ми маємо перед собою особливий твір кінематографічного мистецтва. Хоча фільм не був коротким, але ми всі дивилися його з великим захопленням. Я вважаю, що цей фільм створить колосальне враження в Україні, яка зараз переживає час, коли людям деколи опускаються руки. А коли вони щоразу краще пізнаватимуть постать патріарха Йосифа Сліпого, то українці з різних частин України, які можуть навіть не розмовляти українською, кажуть нам, що він є тією особою, за якою вони готові йти, він дає їм надію», — розповів Предстоятель УГКЦ після перегляду фільму.

А згодом додав: «Навіть тоді, коли здається, що не вдається нічого зробити, саме тоді є добра нагода, щоб замислитися не над тим, що не можна здійснити, а над тим, що варто втілити. Можливо, саме тепер нам потрібно вчитися думати не про завтрашній день, а замислюватися про те, якою буде наша Церква, Україна, український народ та діаспора через 50 років», — роздумує Глава Церкви.

На його думку, у кінокартині є чимало гострих моментів. За його словами, цей «фільм з перчиком» промовляє до сердець глядачів та змушує думати.

«Кінострічка обов’язково знайде свого глядача і зробить велику революцію в умах українців, які, можливо, зараз думають про те, яку ми хочемо мати Україну навіть не завтра, а через 50 років, а також українців, які хочуть все ж таки відчути, що наша Україна була, є і буде. Адже Господь посилає нашому народу таких людей, як патріарх Йосиф», — переконаний Блаженніший Святослав.

Владика Венедикт розповів, що патріарх Йосиф надихає і мотивує нас забути про комплекси меншовартості та почати втілювати добрі справи.

«Для мене цей фільм показав, що може зробити лише одна особа, і що патріарх Йосиф Сліпий зробив. Як він так багато зробив, то і кожен з нас може щось зробити, щось змінити на краще. А в нас глибоко закорінене почуття меншовартості, мовляв, що я можу, що від мене залежить, на що я можу вплинути», — роздумує владика Венедикт.

«Я вдивлявся в його постать і чув, що він говорив, — це вияв святості, яка виражається через людськість, його сильну і рішучу постать. Проте це преображення як людини відбулося у Господі. Тому для мене це надзвичайно важливий фільм, який показує постать особи, яка дала Всевишньому проявитися, яка дала діяти Творцеві для певного народу в конкретній Церкві. Тож для мене і для нас це приклад ставати особистостями і щось робити в нашому житті», — закликає Правлячий єпископ Чиказької єпархії.

Нагадуємо, Блаженніший Святослав, на запрошення владики Венедикта (Алексійчука), цими днями здійснює свій душпастирський візит до Чикаго, який триватиме до 13 листопада 2018 року. Мета візиту — взяти участь у святкуванні 50-ліття парафії Святих Володимира і Ольги.

Фото зі сторінки Sts. Volodymyr and Olha Ukrainian Catholic Church

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення ВРЦіРО напередодні другого туру виборів Президента України19 квітня

Напередодні другого туру виборів Президента України, який відбудеться 21 квітня 2019 року, Всеукраїнська рада Церков і релігійних...

МЕДІА
Prev Next