АКТУАЛЬНО

У Санлісі провели святкування на честь Анни Київської, королеви Франції

Середа, 21 травня 2014, 14:33
Уже вкотре містечко Санліс, що в Пікардії, радо приймає нащадків славетної Анни Київської, дочки Ярослава Мудрого, королеви Франції ХІ століття.
Зображення 1 / 7 Використовуйте клавіші для перегляду

Цьогорічні святкування на честь княжни розпочалися ще в суботу, 17 травня, конференцією про Анну Ярославну в 17-му районі Парижа та концертом українського хору з Канади (Торонто) «Веснівка» в катедрі Святого Володимира Великого, що на Сан-Жармені.

У неділю, 18 травня, чисельна українська громада прибула до Санліса, щоб віддати належні почесті славетній землячці, яка прославилася у Франції як просвітителька, мудра правителька, фундаторка абатства Святого Вінсента. У самому Санлісі, що був резиденцією королівського подружжя, і сьогодні можна побачити каплицю ХІ століття, збудовану Анною Ярославною, на честь народження первістка Філіпа (Пилипа) та скульптуру королеви перед входом, на якій прочитується напис: «Анна Київська, французька королева, засновниця собору в 1060 році».

Цьогорічні святкування 18 травня були дуже насиченими. Усе розпочалося о 8-й годині Літургією в придбаній українцями церкві Святих Бориса і Гліба. Опісля, в 10-й годині, у центрі міста, біля пам’ятника славетній княжній Анні, відбулася урочиста частина з привітаннями для української громади і приїжджих гостей, а також традиційне покладання квітів до пам’ятника Анні Київській та до меморіальної стели жертвам Голодомору, що знаходиться поряд. Слід нагадати, що ця пам'ятна дошка була встановлена в містечку в 2008 році за ініціативи колишнього мера міста Жан-Пєра Кантера і СКУ.

Сотні українців та гостей, серед яких були представники від українського посольства у Франції і від мерії міста Санліс, керівники франко-українських асоціацій та інших установ, належно віддали шану славетній землячці. Особливо вразив приїзд команди паризького автомайдану з українською символікою.

Опісля в капличці Святого Вінсента відбулося святкове Богослужіння. Уся урочиста частина та Свята Літургія супроводжувалися співом українського хору з Канади «Веснівка» та хору катедри Святого Володимира Великого м. Парижа під керівництвом Лесі Микитин.

Після обіду відбулася конференція, присвячена княжні київській, відвідання катакомб біля церкви Святих Бориса і Гліба та концертом канадського хору «Веснівка».

Любов Боднарчук, журналіст

ПУБЛІКАЦІЇ

«На сьогодні один із найбільших викликів − це не корупція, не влада, а минуле», − о. Андрій Зелінський20 липня

«Нам немає сенсу боротися за тіло Української держави на Сході, якщо вона загубить свою душу через корупцію», – така позиція Держсекретаря...

МЕДІА
Prev Next
DEBUG

0.1824
clr:53
cch:-no-
sql:0.1383
csql:0.0000
out: 0.0000
..........
M: 3,534,176
m: 2,999,112