АКТУАЛЬНО

У Санлісі провели святкування на честь Анни Київської, королеви Франції

Середа, 21 травня 2014, 14:33
Уже вкотре містечко Санліс, що в Пікардії, радо приймає нащадків славетної Анни Київської, дочки Ярослава Мудрого, королеви Франції ХІ століття.
Зображення 1 / 7 Використовуйте клавіші для перегляду

Цьогорічні святкування на честь княжни розпочалися ще в суботу, 17 травня, конференцією про Анну Ярославну в 17-му районі Парижа та концертом українського хору з Канади (Торонто) «Веснівка» в катедрі Святого Володимира Великого, що на Сан-Жармені.

У неділю, 18 травня, чисельна українська громада прибула до Санліса, щоб віддати належні почесті славетній землячці, яка прославилася у Франції як просвітителька, мудра правителька, фундаторка абатства Святого Вінсента. У самому Санлісі, що був резиденцією королівського подружжя, і сьогодні можна побачити каплицю ХІ століття, збудовану Анною Ярославною, на честь народження первістка Філіпа (Пилипа) та скульптуру королеви перед входом, на якій прочитується напис: «Анна Київська, французька королева, засновниця собору в 1060 році».

Цьогорічні святкування 18 травня були дуже насиченими. Усе розпочалося о 8-й годині Літургією в придбаній українцями церкві Святих Бориса і Гліба. Опісля, в 10-й годині, у центрі міста, біля пам’ятника славетній княжній Анні, відбулася урочиста частина з привітаннями для української громади і приїжджих гостей, а також традиційне покладання квітів до пам’ятника Анні Київській та до меморіальної стели жертвам Голодомору, що знаходиться поряд. Слід нагадати, що ця пам'ятна дошка була встановлена в містечку в 2008 році за ініціативи колишнього мера міста Жан-Пєра Кантера і СКУ.

Сотні українців та гостей, серед яких були представники від українського посольства у Франції і від мерії міста Санліс, керівники франко-українських асоціацій та інших установ, належно віддали шану славетній землячці. Особливо вразив приїзд команди паризького автомайдану з українською символікою.

Опісля в капличці Святого Вінсента відбулося святкове Богослужіння. Уся урочиста частина та Свята Літургія супроводжувалися співом українського хору з Канади «Веснівка» та хору катедри Святого Володимира Великого м. Парижа під керівництвом Лесі Микитин.

Після обіду відбулася конференція, присвячена княжні київській, відвідання катакомб біля церкви Святих Бориса і Гліба та концертом канадського хору «Веснівка».

Любов Боднарчук, журналіст

ПУБЛІКАЦІЇ

Владика Богдан: «Кожен паломник на Святій Землі знаходить те, що прагне там знайти»19 жовтня

Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, нещодавно відвідав Святу Землю як духовний керівник групи паломників. Своїми...

МЕДІА
Prev Next
DEBUG

0.1147
clr:53
cch:-no-
sql:0.0836
csql:0.0000
out: 0.0000
..........
M: 3,354,672
m: 3,005,120