АКТУАЛЬНО

«Єднайтеся, будьте одним цілим у своїй матірній Церкві», - Глава УГКЦ до українців Іспанії

Понеділок, 13 липня 2015, 12:00
12 липня 2015 року в мадридському храмі Благовіщення (Buen Suceso) відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, у співслужінні з владикою Діонісієм, Апостольським візитатором для українців греко-католиків Італії та Іспанії, українськими священиками місцевої церкви о. Іваном Липкою та о. Володимиром Нейлюком, іспанськими священиками о. Антоніо Мартінесом, вікарієм у справах мігрантів Архиєпископа Мадрида, і о. Мігелем Хіменесом, капеланом церкви " Buen Suceso".
Зображення 1 / 10 Використовуйте клавіші для перегляду

У проповіді Глава УГКЦ передав вітання з України, з рідного краю, який переживає нелегкі часи, і водночас подякував, що «українці на чужині не забувають, чиїх батьків вони діти, віру і культуру своїх батьків передають своїм дітям і свідчать про високий образ європейського, гідного і відповідального українця на Заході Європи».

Далі Блаженніший Святослав сказав таке: «Сьогодні, святкуючи свято Верховних апостолів Петра і Павла, ми показуємо всьому світу, що ми єдині. Власне і в Україні, і за кордоном ми відчуваємо велику потребу в консолідації нашого народу. Нас стараються поділити, посварити за мовними чи релігійними ознаками, хочуть показати, що в нас громадянська війна і що ми, українці, не хочемо єдиної держави. Але, ми, бажаємо засвідчити, що перед обличчям сучасного несправедливого агресора український народ як ніколи єдиний».

Відтак Глава УГКЦ закликав українців в Іспанії до єдності: «Єднайтеся, будьте одним цілим у своїй матірній Церкві, будьте єдиною силою Божого Духа, щоб молитва "Боже, великий, єдиний" була вислухана Господом і в нас, в Україні, була справедливість і відповідальність за свою країну, яка спирається на твердий камінь Христової віри. Це і є джерело нашого кращого, це є фундаментом будівництва справедливого, мирного і гідного європейського завтра України».

Літургія завершилася вітальними словами, дарунками та спілкуванням Блаженнішого Святослава із мирянами. Чудовий спів хору місцевої церкви, масова присутність вірних церкви в присутності Посла України в Королівстві Іспанії створили високодуховну атмосферу, незабутні враження і спогади для подальшої особистої праці та розвитку  нашої Церкви за кордоном.

Інформаційний ресурс Української громади Іспанії
 за права,честь і гідність українців 

 
ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення Блаженнішого Святослава «Майбутнє нашої Церкви, України і народу залежить від освіти та виховання наших дітей»02 червня

Звертаємося до вас у зв’язку з тим, що згідно з наказом №641 Міністерства освіти та науки України від 18 травня 2020 року, вносяться зміни до...

МЕДІА
Prev Next