Представители УГКЦ принимают участие в ХХIII Всемирном конгрессе морского апостолата

пятница, 23 ноября 2012, 21:54
В Риме начался ХХIII Всемирный конгресс морского апостолата, который продлится до 23 ноября и уже собрал около 400 участников из 70 стран мира. Украинскую Греко-Католическую Церковь представляют Владыка Пётр (Стасюк), о. Александр Кенез (Австралия), о. Александр Смеречинский (Украина) и о. Роман Дусановский (Канада). Впервые за 30 лет собрались морские капелланы в Ватикане. Последняя подобная встреча была в 1982 году. «Встреча морских капелланов в Ватикане – это особое время для молитвы, обмена опытом работы и поиска путей для служения в свете новой евангелизации», – говорится в официальном послании Папского совета по делам мигрантов и путешествующих.
[Translate to ru:] У Римі розпочався ХХІІІ Світовий конгрес морського апостоляту. Захід, який триватиме до 23 листопада, вже зібрав близько 400 учасників із 70 країн світу. Українську Греко-Католицьку Церкву представляють: Владика Петро (Стасюк), о. Олександр Кенез (Австралія), о. Олександр Смеречинський (Україна) та о. Роман Дусановський (Канада). Це вперше за 30 років зібралися морські капелани у Ватикані. Останньою подібна зустріч була 1982 року. “Зустріч морських капеланів у Ватикані - це особливий час для молитви, обміну досвідом роботи та пошуку шляхів для служіння у світлі нової євангелізації”, - йдеться в офіційному посланні Папської ради в справах мігрантів та подорожуючих. Близько півтора мільйона моряків плавають і працюють в портах світу. З них майже 80 тисяч - українці. Владика Петро під час виступу на конгресі зазначив, що морський апостолят - це та сама парафія, правда з однією суттєвою відмінністю: храмом у такій ситуації може бути корабель або ж порт, де, власне, знаходяться моряки. “Роль священика в порту є дуже важливою, оскільки моряки потребують духовної опіки. Священик їм несе Святі Таїнства, молиться за них. Ми йдемо з моряками рука в руку, підтримуємо їх духовно”, - сказав Владика Петро. В українських вищих та середніх навчальних закладах навчається близько 8 тисяч майбутніх моряків. Щороку випускається близько тисячі, і таким чином морські компанії поповняються новими працівниками. “Як правило, зазначає о. Олександр Кенез, українські моряки працюють у групі з моряками інших національностей. Працюють всі вони за контрактом, за умовами - кожен перебуває в плаванні близько 6 місяців на рік. Проте українських священиків, які спеціалізуються на душпастирській праці з моряками, не так і багато”. “Зустрічатися з моряками можна тільки на кораблі, і це ще за спеціального дозволу капітана, - продовжує Владика Петро.  - Коли припливає новий корабель до Мельбурнського порту, я та о. Олександр Кенез ідемо туди та дізнаємося, чи є в команді українці. Якщо вони є, то ми найперше просимо дозволу в капітана корабля, щоб зустрітися з нашими хлопцями. У подарунок кожному приносимо іконку святого Миколая. Інколи буває так, що моряки мають вільний день і ми їх радо запрошуємо до себе на обід або вечерю”, - зазначає Владика Петро. Сьогодні для всієї світової спільноти гостро стоїть проблема піратства на морі. Владика Петро під час свого виступу наголосив, що Церква молитвою та дипломатичними шляхами повинна втрутитися в боротьбу проти піратів.

Повідомив Тарас Семенюк

ПУБЛИКАЦИИ

Постановления 89-ой сессии Архиерейского Синода УГКЦ в Украине26 ноября

Восемьдесят девятая сессия Архиерейского Синода УГКЦ в Украине состоялась 19-20 ноября 2021 года во Львове-Брюховичах. Публикуем...

МЕДИА
Prev Next