АКТУАЛЬНО

ІІІ Міжнародний фестиваль карильйонного і дзвонового мистецтва

Вівторок, 20 червня 2017, 11:26
17–18 червня 2017 року на Ясній горі в Гошеві відбувся ІІІ Міжнародний фестиваль карильйонного і дзвонового мистецтва «Дзвони Ясної гори єднають усіх».

 Мистецтво гри на карильйоні в Україні щойно розвивається. У Гошеві почали його пропагувати з часу встановлення у дзвіниці монастиря Чину святого Василія Великого цього унікального інструмента. 

Зараз гошівський карильйон налічує 52 дзвони на чотири октави. Їх виливали в Бельгії у 2012 році. На думку організаторів фестивалю, популяризація дзвонового мистецтва може сприяти розвитку не лише духовної сфери, а й інших соціально-культурних напрямків Прикарпаття. Очільники краю допомогли відкрити у музичних школах Івано-Франкіська, Долини, Калуша та Коломиї класи карильйонного мистецтва.  Для занять закупили навчальні клавіатури.  Вправлятися у мистецтві гри на карильйоні юні музиканти зможуть на Ясній горі.  Як сказав  настоятель Гошівського монастиря,  отець Вінкентій Слободян, у майбутньому в монастирі для шанувальників дзвонової музики  планують організовувати концерти карильйонного мистецтва щосуботи.

У концертній програмі взяли участь карильйонистка з Києва, кандидат мистецтвознавства – Ірина Рябчун та головна карильйонистка дзвіниці Святої Катерини з польського міста Гданськ - Ганна Каспшицька. У супроводі Національного президентського симфонічного оркестру під керівництвом народного артиста України Анатолія Молотая карильйонистки виконували класичні, авторські та народні мелодії.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«Духовне батьківство — про рідних та родину», - п. Марія Рипан у проєкті «Сім штрихів до портрета» 21 жовтня

Вона повертає наш погляд насамперед до родинного коріння Блаженнішого Любомира - духовного батька України, кажучи, що він "походить із...

МЕДІА
Prev Next