АКТУАЛЬНО

«Аби збагнути значення Таїнства Подружжя, повинна бути віра…» - о. Тарас Коцюба

П'ятниця, 28 жовтня 2016, 09:23
Подружжя – одне із семи Таїнств Церкви і воно підлягає Божому праву, а не людському судженню. Аби збагнути значення цього Таїнства, повинна бути віра, яка має нам допомагати заглибитися в його суть.

Сказав о. Тарас Коцюба, судовий вікарій Самбірсько-Дрогобицької єпархії, військовий капелан, розповідаючи про церковний шлюб в програмі «ВІДКРИТА ЦЕРКВА. ДІАЛОГИ» на Живому ТБ 27 жовтня.

Священик, аби пояснити церковне трактування шлюбу, навів такий приклад: «Для когось поєднання синього і жовтого кольорів може символізувати прапор, знамено, з яким він стоїть в обороні нашої держави, а для когось – це звичайна ганчірка, яку можна кинути під ноги». Розуміння церковного шлюбу випливає з того, наскільки ми готові прийняти те, що Церква говорить про нього.

Усі євангелисти розповідають про чудо в Кані Галилейській, вважаючи це моментом встановлення Таїнства Подружжя. «Традиція уділення самого Таїнства пережила еволюцію. У Візантії у VIII столітті була норма імператора, в якій держава визнавала тільки подружжя, благословенні священиком», - пояснив душпастир.

Департамент інформації УГКЦ 

ПУБЛІКАЦІЇ

«Богослов’я − це своєрідний мозок Церкви, це її інтелектуальне життя!» − десять тез про богослов’я в Україні14 грудня

Перспективи розвитку богослов’я в Україні обговорювали в прямому ефірі програми «Відкрита Церква. Діалоги». Гостем студії «Живого ТБ» був...

МЕДІА
Prev Next