АКТУАЛЬНО

«Акти посвяти під Покров Богородиці відбувалися в переломних моментах української історії, таких, як зараз…» – владика Богдан (Дзюрах)

П'ятниця, 04 квітня 2014, 09:21
У неділю, 6 квітня, в усій УГКЦ відновлять Акт посвяти України під Покров Пресвятої Богородиці. Як відомо, Акт посвяти має відгомін як в біблійній історії, так і в історії окремих народів, зокрема українського.

Як зазначив у відеоблозі для «Живого.ТБ» владика Богдан (Дзюрах), Адміністратор Патріаршої курії УГКЦ, ще на початку християнства в Київській Русі князь Володимир Великий плекав велику набожність до Пресвятої Богородиці, а вже його син Ярослав Мудрий посвятив українську землю 1037 року під Покров Богородиці.

«Патріарх Йосиф (Сліпий) у своєму посланні з нагоди 40-ліття заснування УПА підкреслював, що Покров Богородиці є символом і покровом борців за незалежну Україну. Він поручав Церкві інтенсивну молитву до Богородиці, що є запорукою її неустанної помочі. Підхопивши цю ініціативу, згодом наші владики на чолі вже з Блаженнішим Мирославом Іваном (Любачівським) у Зарваниці 1995 року відновили Акт посвяти українського народу під Покров Богородиці», – розповідає єпископ.

Говорячи про історичні витоки цієї ініціативи, владика Богдан підкреслив, що такі Акти відбувалися в ключових переломних моментах української історії, таких як зараз.

За словами владики, посилаючись на слова одного високопосадовця, прапор ЄС має марійські знамення. Адже «синій колір – марійський, а 12 зірок, що описані у видінні Івана Богослова в книзі Одкровення, символізують корону на голові в Марії».

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, у 19-ту неділю по Зісланні Святого Духа19 жовтня

Сьогодні Христос каже нам, щоб ми так чинили, так ставилися до кожної людини, як ставиться до людини сам Господь Бог. Навіть більше, Він...

МЕДІА
Prev Next