АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав: «Нехай любов до Бога і до ближнього буде антидотом і справжньою вакциною проти вірусу страху»

Середа, 03 червня 2020, 09:45
Ми, як християни, можемо подолати страх діяльною любов’ю. Складемо іспит на людяність тоді, коли не просто залишимося людьми, а почнемо діяти і виконувати Божі Заповіді. Коли на ділі будемо показувати, ким ми є.

Таку думку висловив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, у програмі «Святі та грішні» на каналі UA: ПЕРШИЙ. Співрозмовницею Глави УГКЦ була Мирослава Барчук.

Глава Церкви зауважив, що страх — це найбільша духовна і психічна травма, яку ми сьогодні переживаємо. Це та рана, яку будемо змушені ще дуже довго лікувати. Проте він переконаний, що андитотом до страху є віра в Бога. Людина, яка вірить в Бога, має силу подолати страх.

«Людина, яка вірить у Бога, черпає силу у Святих Таїнствах, щоб любити ближнього. Таким чином вона має силу в ближньому не бачити ворога, носія смертельної небезпеки, а іншу людину, як образ Бога. Християнин розуміє, що ця людина є Божою присутністю в його житті. Він її повинен визнати і щось доброго для неї зробити», — наголосив Блаженніший Святослав.

За словами Глави УГКЦ, сьогодні ми констатуємо факт, що сучасна людина в умовах  пандемії опанована страхом. Часом цей страх може бути більш небезпечним, ніж сам вірус, який сьогодні нас атакує. Позаяк він паралізує і викривляє людські стосунки.

«У нашій ситуації бачимо, що не тільки наш народ, а й інші держави переживають панічний страх перед особою, яка захворіла, і навіть перед тим, хто вже одужав. Маємо сьогодні феномен стигматизації хворих на коронавірус. Я думаю, що це є велика небезпека, бо це дегуманізує суспільство. Ми не можемо адекватно діяти. Внаслідок цього ми втрачаємо людяність», — зазначив Предстоятель УГКЦ.

На його думку, великою помилкою є те, що деякі держави використовують страх як інструмент для того, щоб переконати людей виконувати правила карантину. Тому і бачимо своєрідне нагнітання страху в суспільствах, навіть поза межами нашої держави.

В умовах пандемії, каже Отець і Глава УГКЦ, наша Церква почала активно займатися соціальним служінням, що є діяльною любов’ю стосовно тих, хто найбільше потребує допомоги, чи потерпілим у тих обставинах, що склалися.

«Не керуйтеся страхом. Нехай страх вас не паралізує. Не будьте його невільниками», — застерігає він.

«Любов звільняє нас від страху і дає можливість побачити іншу людину такою, якою вона є. Той, хто вміє любити і може побачити в іншій людині справді свого  ближнього, здатний сьогодні страх подолати і допомогти ближньому зберегти своє життя і здоров’я. Хоч би до якої Церкви ми належали, усі повинні бути людьми. Це те, що глибинно об’єднує віруючих і невіруючих людей», — додав Предстоятель УГКЦ .

«Нехай любов до Бога та ближнього буде антидотом і справжньою вакциною проти вірусу страху, який сьогодні наповнює наші серця і суспільство. Я переконаний, що страх і стигматизація хворих ніколи не будуть мати останнього слова. Останнє слово матиме людяність», — підсумував Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next