АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав освятив горельєфи ісповідникам віри Павлові Василику та Софронові Дмитерку в Івано-Франківську

Понеділок, 13 грудня 2021, 15:05
Сьогодні, 13 грудня, у рамках відзначення 10-річчя Івано-Франківської митрополії УГКЦ до столиці Прикарпаття завітав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. На початку свого візиту Предстоятель разом з присутніми архиєреями та священнослужителями освятив нові горельєфи на архикатедральному і митрополичому соборі Воскресіння Христового. Відтепер горельєфи прикрашатимуть фасад архикатедрального собору м. Івано-Франківська та слугуватимуть для всіх постійним нагадуванням про підпілля нашої Церкви.

Горельєфи присвячені пам’яті двох підпільних єпископів УГКЦ – владик Павла Василика та Софрона Дмитерка. Упродовж тих десятиліть, коли наша Церква перебувала в нелегальному становищі, обоє сповідників віри багато потрудилися, щоб на Прикарпатті й надалі проголошували Боже слово та науку Церкви.

Після освячення в головній святині Івано-Франківська розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Отець і Глава УГКЦ. Разом із ним молилися: архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь Семенюк, єпарх Коломийський владика Василь Івасюк, єпарх Чернівецький Йосафат Мощич, єпарх Сокальсько-Жовківський Михайло Колтун та його помічник владика Петро Лоза, єпарх Самбірсько-Дрогобицький Ярослав Приріз та його помічник владика Григорій Комар, єпарх Бучацький Дмитро Григорак, єпарх Стрийський Тарас Сеньків та його помічник владика Богдан Манишин, екзарх Одеський Михайло Бубній, екзарх Харківський Василь Тучапець, численно зібрані священнослужителі та вірні з усіх куточків Прикарпаття.

Довідка

Владика Павло Василик був єпископом-помічником Івано-Франківської єпархії з 1989 по 1993 роки. Він був тим, хто очолив делегацію до Москви у складі єпископів Софрона Дмитерка, Филимона Курчаби, отців Григорія Сімкайла, Володимира Війтишина, Тараса Сеньківа, Ігоря Возьняка, численних вірних, щоби добитися відновлення статусу УГКЦ.

Владика Павло став тією ранньою зорею, завдяки якій було відновлено духовну опору церковного сьогодення. Рішучість, твердість віри і добра вдача єпископа досі залишаються зразковим прикладом для сучасників.

Життєвий шлях владики Софрона – живий приклад самовідданості та любові до свого народу та Церкви. Саме у час його архиєрейського служіння наша Церква вийшла з підпілля та почала шлях до відновлення. Всього за часи підпілля рукоположив понад 65 священників! Владика Софрон Дмитерко був у когорті духовенства, яка в 1989 році представляла голос нашої Церкви в Москві.

Світлої пам’яті владика Софрон очолював Івано-Франківську єпархію впродовж 29 років (з 1968 по 1997роки) і доклав титанічних зусиль для її збереження, становлення і розвитку.

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«Хочемо бути парафією, яка виходить поза мури храму», – о. Григорій Джала про парафію УГКЦ в Чорноморську13 січня

Парафія Святого пророка Іллі УГКЦ в м. Чорноморськ (Одеська обл.) заснована у 1997 році. Протягом 16 років її обслуговував о. Роман Проців. А...

МЕДІА
Prev Next