Блаженніший Святослав: «Перша відповідь Церкви на пандемію – це молитва»
П'ятниця, 20 березня 2020, 15:57 Сьогодні кажуть, що медицина не може зупинити поширення коронавірусу. Проте пандемію точно може зупинити особиста відповідальність кожного. Ця ситуація ‒ це елемент Божої педагогіки. Можливо, в такий спосіб Бог заставляє нас бути дорослими? Таку думку висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у програмі «Відкрита Церква» на «Живому ТБ». Співрозмовником був Микола Вересень.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Покаяння – це не жаль за гріхи, покаяння – це навернення», – Блаженніший Святослав у неділю про блудного сина
- «Символ віри»: хто такий Святий Дух?
- Глава УГКЦ: «Блаженніший Любомир, як новітній кобзар, залишив нам цілий епос християнської культури, добра, правди та миру»
Глава Церкви відзначив, що коли людина дивиться в обличчя смерті, в обличчя жахливої хвороби, яку ми не вміємо лікувати, навіть яку не вміємо зупинити, ми відчуваємо, що ми є на межі якогось людського досвіду. Ми відкриваємо якісь нові грані в собі, в суспільстві. І людина, яка думає, що вона є всезнайкою, що вона все тримає під контролем, у неї раптом з’являться відчуття, що вона щось не знає, чогось не розуміє.
«І це дуже добре, – вважає Предстоятель, – не треба соромитися сказати: я не знаю, я не можу, я не вмію, бо це саме та мить, коли ми можемо щось нового зрозуміти».
За його словами, перша відповідь Церкви на пандемію, на ситуацію, яка склалася у світі, – молитва. Тобто ми спілкуємося з Богом, який є джерелом нашого життя, здоров'я. Питаємо Його чому. І намагаємося почути відповідь.
«Те, що я почув, як мені виглядає... У нашому духовному житті Господь Бог нам часом дозволяє помилитися, впасти, розбити собі чоло... Бо лише тоді ми починаємо розуміти, що нам треба рости, у нас з’являться відчуття, що ми чогось нового вчимося. Можливо, сьогодні людство вчиться вперше бути глобальною спільнотою. І що в тій глобальності є десь і велика вразливість, що рухаються по земній кулі не тільки люди, але й віруси. Не тільки думки, ідеї, гроші, але також і людські гріхи, наші слабкості», – сказав Глава Церкви.
«Тому, – додав Блаженніший Святослав, – і ми, переживши цю пандемію в умовах такого глобального людства, в умовах такого всесвітнього села, в яке ми перетворюємося, ми станемо трошки дорослішими і, сподіваюся, більш відповідальними за себе і за свого ближнього».
За його словами, сьогоднішня ситуація – це педагогіка, досвід. «Погодьтеся зі мною, що це може бути одним з елементів Божої педагогіки, як Господь Бог заставляє нас бути дорослими. Бо дорослий – це той, хто вміє брати відповідальність за свої вчинки», – наголосив Предстоятель УГКЦ.
«Якщо ми, як суспільство, сьогодні будемо дорослими, ми зможемо пережити будь-які катаклізми та віруси», – переконує Блаженніший Святослав.
Департамент інформації УГКЦ
- «Покаяння – це не жаль за гріхи, покаяння – це навернення», – Блаженніший Святослав у неділю про блудного сина28 лютого
- «Символ віри»: хто такий Святий Дух?27 лютого
- #ТижденьУГКЦ: візит голови ПМВ до Молдови, вшанування Небесної сотні, 150-літній ювілей Лесі України та дві зустрічі Глави УГКЦ27 лютого
- Глава УГКЦ: «Блаженніший Любомир, як новітній кобзар, залишив нам цілий епос християнської культури, добра, правди та миру»27 лютого
- «Леся Українка каже нам: не закривайтеся в храмах, але наповнюйте суспільство справедливими принципами», – Глава УГКЦ26 лютого

«Символ віри»: хто такий Святий Дух?27 лютого
У 41-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над восьмим членом «Символу віри»: «І в...
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»
-
Про Блаженнішого Любомира говорили у програмі «Добра розмова»
-
«Мудреці бачили людську природу Христа, але вклонялися Йому як живому предвічному Богові», – Глава УГКЦ у катехизі
-
«Чи нам болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
-
«Велике свято – це літургійний спомин про велику подію, переживання її щоразу по-новому», – богослов Максим Тимо