АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав: «Святість, свідчення і служіння є трьома вимірами справжнього християнства»

П'ятниця, 12 лютого 2016, 23:25
У п’ятницю, 12 лютого 2016 року, у день празника Трьох Святителів - Григорія Богослова, Василія Великого та Івана Золотоустого, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Божественну Літургію в Київській Трьохсвятительській духовній семінарії.

З Главою УГКЦ співслужили: владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії, владика Борис (Ґудзяк), Правлячий архиєрей єпархії Святого Володимира Великого у Франції, а також чисельні священики Київської архиєпархії та гості семінарії.

У проповіді Блаженніший Святослав зазначив, що вшановуючи трьох великих Отців Церкви – Григорія Богослова, Василія Великого та Івана Золотоустого, ми повинні прислухатися до того, що вони нам говорять: «Григорій Богослов каже, що кожен християнин має бажати стати святим, а це неможливо без глибокого духовного життя. Бо християнин це є той, хто, віруючи в Бога, поєднаний із Ним, та живе своє життя не сам, але в Бозі і разом із Богом» – наголосив проповідник. 

За словами Предстоятеля УГКЦ, святий Григорій усе своє життя так глибоко був поєднаний з Пресвятою Трійцею – Отцем, Сином, Духом Святим, що часто повторював своїм учням: «Це є моя Трійця».

Розповідаючи про святого Василія Великого, Глава УГКЦ зауважив, що цей святий показує нам ще одну фундаментальну рису справжнього, істинного християнського життя – свідчення Христового Євангелія: «Василій Великий був, мабуть, одним із найбільш революційних і глибоких учителів Христової Церкви. Свого часу, коли всі мовчали, він мав відвагу сказати імператорові правду про те, що той впадає в аріанську єресь. Імператор не звик, що йому хтось перечить, та ще й викриваючи його неправедні вчинки. Здивований, у присутності всього народу каже: "До мене ще так ніхто ніколи не говорив". Василій йому відповів: "Бо ти ніколи не зустрічав справжнього єпископа". Справжність свідчення істини - це те, що зробило його великим», – наголосив Блаженніший Святослав.

Далі Глава УГКЦ звернув увагу на постать Івана Золотоустого: «В його особі ми сьогодні чуємо, мабуть, одне слово – «служіння». Він був одним із найславніших душпастирів свого часу, який намагався усім своїм життям послужити тому суспільству, в якому жив. Саме через ту свою дияконію (служіння, – прим. ред), як архиєпископ Константинограда, він засвідчив і свою глибину віри в Христове Євангеліє».

Проповідник також розповів, що Іван Золотоустий був важко покараний за те, що у своїй проповіді мав сміливість сказати: «Знову біснується Іродіада». За це був на вигнанні у Вірменії, де і помер. Але потім знову повернувся до Константинополя у своїх святих мощах, що стало великою радістю усього християнського світу: «Це усім дало надію на те, що є справжня Церква, не державна, але справжня Христова Церква, яка здатна голосити слово Христового Євангелія, не піддаючись на жодні політичні, державні чи інші схеми мислення цього світу», – наголосив очільник УГКЦ.

«Цих три слова, які сьогодні промовляють три святителі – святість, свідчення і служіння, є трьома вимірами одної і тої самої дійсності – справжнього та істинного християнства. Якщо забрати одну із цих дійсностей, тоді неможливо говорити про справжність життя християнина в певних обставинах», – завершуючи, сказав Блаженніший Святослав.

Зазначимо, що під час Божественної Літургії у семінарійній каплиці Отець і Глава УГКЦ також уділив дияконські свячення трьом піддияконам – Роману Ільницькому, Роману Улею та Павлу Савці.

Нагадаємо також, що напередодні, Єпископ-помічник Київської архиєпархії Йосиф (Мілян) уділив нижчі свяченння в Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

 

Прес-служба Київської архиєпархії

ПУБЛІКАЦІЇ

Десять невідомих фактів про Різдво за Святим Письмом16 січня

Пропонуємо десять цитат про Різдво ГНІХ про, які ви не зауважували на сторінках Святого Письма, які висловив о. Євген Станішевський, фаховий...

МЕДІА
Prev Next
DEBUG

0.1563
clr:53
cch:-no-
sql:0.1232
csql:0.0000
out: 0.0000
..........
M: 3,354,728
m: 2,988,160