АКТУАЛЬНО

«Через свої вчинки ми стаємо апостолами Христового Євангеліє», - владика Василь Тучапець у своїх роздумах під час Декади місійності

Четвер, 04 червня 2020, 10:40
У дні Декади місійності кожен з нас повинен замислитися над особистою відповідальністю у поширенні Божого Слова. На цьому наголосив владика Василь Тучапець, екзарх Харківський УГКЦ, у своїх роздумах під час Декади місійності.

Тема шостого дня – особиста відповідальність.

«Якою є особиста відповідальність кожного з нас за місією Церкви?» – запитує архиєрей.

І вказує на сьогоднішнє Євангеліє, в якому Ісус звертається до учнів і каже: ще трохи і ви не побачите мене, а пройде ще трохи часу і знову побачите мене. Я бо йду до Отця.

Учні, каже владика Василь, не розуміли цих слів Ісуса. Вони почали перемовлятися між собою, що ж означає те ще трохи. Христос, щоб пояснити учням, чому Він говорить ці слова, каже: голоситимете, ридатимете, а світ радітиме. Журитиметеся, але журба ваша на радість обернеться.

«У цих словах Христос має на увазі страждання, терпіння, смерть на хресті і поховання. Тому Ісус вже заздалегідь готує учнів до цієї події, щоб їхній смуток і журба перетворилися на радість і щоб вони змогли пережити цю подію у своєму житті. Христос їх готує до того, що вони також стануть свідками Його Воскресіння. Він знову їм з’явиться і вони будуть радіти цьому. Христос сам готується до цієї місії», - поясняє екзарх Харківський.

Перед своїми стражданнями йде з учнями в оливний город. У ньому молиться і просить учнів, щоб вони молилися. У своєму глибокому переживанні Христос у молитві звертається до Отця, щоб оминула його та чаша, але цим самим відкривається на Божу волю. Він розуміє, що слабкі людські сили, але в той же час у всьому надіється на Господа», - додає він.

«Смуток, тривога і журба апостолів, яку вони переживали у Воскресінні Христа перемінюється на велику радість учнів. І цієї радості від них вже ніхто не забере. Цей приклад нашого Спасителя насамперед, є виявом безмежної любові Бога. Безмежного милосердя Отця. Це також є вияв великої відповідальності Ісуса Христа. Він виконує волю Отця. Стає прикладом відповідальності. За Його прикладом кожен із нас у своєму житті повинен старатися виконати Господню волю», - переконаний владика Василь.

Архиєрей закликає застановитися над такими питаннями: як ми беремо участь у житті Церкви? Як сьогодні кожен із нас бере участь у поширенні Христового Євангеліє у світі?

На його переконання, прикладом для нас є наш Спаситель. Необов’язково Євангеліє поширювати через проповідь. Насамперед це потрібно робити прикладом свого життя і вчинками. Вони найкраще можуть звіщати про Євангеліє у сучасному світі.

«Насамперед батьки повинні передавати Євангеліє своїм дітям. У наших парафіях ми повинні бути завжди готовими послужити потребуючим людям. Ми повинні не давати і не брати хабарів. Чи зуміємо ми підтримати жінку, яка вагається чи народжувати дитину… У такий спосіб через свої вчинки виявляємо готовність дотримуватися Божих Заповідей і поширюємо Євангельський дух серед вірних», - наголошує він.

«Нехай ця Декада місійності, яку ми переживаємо з усією нашою Церквою, допоможе кожному з нас утвердитися на цих християнських засадах і поширювати християнські цінності в наших родинах, парафіях і в нашому суспільстві», - побажав екзарх Харківський.

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next