АКТУАЛЬНО

Чи можна сповідатися онлайн? Відповідає протоієрей Тарас Валах

Вівторок, 06 квітня 2021, 20:24
Священник не може здійснювати сповідь онлайн чи по телефону. Про це розповів протоієрей Тарас Валах, парох собору Вишгородської Богородиці, в ефірі програми «Відкрита Церкви» на «Живому ТБ».

«На жаль чи на щастя, – сказав священнослужитель, – не можна здійснювати сповідь онлайн. Я не виключаю, що в майбутньому Церква дійде до того, що дозволить сповідь онлайн. Для цього потрібно, щоб були захищені канали зв'язку, щоб можна було виключити, що ніхто не втрутиться. Але сьогодні, навіть під час пандемії, не може йти мова про сповідь то телефону чи інтернету».

Отець Тарас зазначає, що має бути безпосередній фізичний контакт сповідника і каяника.

Водночас він каже: якщо людина перебуває на самоізоляції і не має можливості прийти до сповіді, вона може щодня робити іспит сумління за свої гріхи і постановити собі за першої можливості знайти священника й висповідатися.

За його словами, тут одразу ж постає  питання вакцинації для священників. Глава Церкви наголошує, що священники, як люди соціального служіння, повинні мати можливість вакцинуватися, щоби безстрашно йти до тих, хто, будучи інфікованим, хоче висповідатися.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next