АКТУАЛЬНО

«Діалог – єдиний спосіб, завдяки якому можна дійти згоди в Україні», – о. Ігор Шабан

Субота, 14 червня 2014, 20:42
Ми всі прагнемо добра для нашої держави, проте існує брак довіри в нашому суспільстві. Тому група «Примирення» хоче в цьому напрямку показати шлях примирення.

Про це у відеоблозі для «Живого.ТБ» сказав о. д-р Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ у справах сприяння єдності християн, розповідаючи про головну ідею звернення групи «Примирення в Європі», яке було оприлюднено 6 червня 2014 року.

На його погляд, діалог – єдиний спосіб, завдяки якому можна дійти згоди. Тому «потрібно залишити минуле Богові і шукати примирення в майбутньому». Це єдиний шлях, який ми повинні пройти спільно, наголошуючи на мирі і любові, стабільності і моральних цінностях, і на всьому тому, на чому має будуватися здорова християнська родина.

Як розповів о. Ігор, ідея примирення на такому християнському підґрунті зародилася ще тоді, коли 1976 року Церкви Польщі та Німеччини створили групу «Примирення в Європі». Мета діяльності представників групи полягала в тому, щоб сприяти примиренню народів. А пізніше, 1995 року, до цієї групи долучилися ще Україна і Білорусь. Група «Примирення», яка зустрічається щонайменше двічі на рік, обговорює важливі питання, які є в Європі. Останні такі зустрічі стосувалися складної ситуації, що склалася в Україні.

Як раніше повідомлялося, 6 червня 2014 року міжконфесійна та міжнародна група «Примирення в Європі», до складу якої входять Українська Православна Церква (МП), Українська Греко-Католицька Церква, Римо-Католицька Церква в Україні та Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква України, заявила про готовність сприяти порозумінню між громадянами України та служити справі загального примирення. Учасники групи представили Комюніке учасників Міжнародної групи «Примирення в Європі – завдання Церков в Україні, Білорусі, Польщі й Німеччині».

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Теодосій Роман Грень: «Велика кількість покинутих дітей – це лакмусовий папірець морального стану суспільства» 10 серпня

Доктор Теодосій Роман Грень, ЧСВВ, віцеректор Папської колегії святого Йосафата, редактор Українського відділу Ватиканської дикастерії...

МЕДІА
Prev Next