АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ до студентів Люблінського університету: «УГКЦ існує не тому, що хтось нам це дозволяє, а тому, що така Божа воля»

Четвер, 10 березня 2016, 13:21
9 березня 2016 року Глава і Отець Блаженніший Святослав розпочав свій офіційний душпастирський візит до Польщі. Цього дня Глава УГКЦ зустрівся із Архиєпископом Станіславом Будзіком, Митрополитом Люблінським РКЦ, в соборі Святого Івана Хрестителя. Також відбулася низка зустрічей із представниками державної влади: Мером Любліна Кшиштофом Жуком і Головою Ради міста Любліна Пйотром Ковальчиком.

Родзинкою першого дня візиту стали відвідини Люблінського католицького університету, де Глава УГКЦ виголосив доповідь на тему: "Екуменічна концепція УГКЦ". Блаженніший Святослав звернув увагу передусім на автономію УГКЦ та на необхідність діалогу між Церквами на основі визнання незалежності кожної з них.

Пригадуючи подію 25-річчя відродження УГКЦ в Україні, доповідач підкреслив, що Церква Ісуса Христа не може бути усунена, навіть якщо цього хтось дуже прагне: «За 25 років існування в підпіллі наша Церква піднялася. УГКЦ захистила свою літургійну, богословську й духовну ідентичність і перебуває в сопричасті з Наступником святого Петра на землі, тому що є частиною Вселенської Церкви».

Також Предстоятель Церкви під час лекції представив позицію Церкви щодо плекання церковної єдності: «Мова йде про визнання ідентичності спадкоємців Київської Церкви. Такий акт не може, однак, бути одностороннім. Ми також повинні бути визнані як справжнє Тіло Христове».  

Блаженніший Святослав пригадав, що сьогодні в Україні спадкоємці Київської Церкви діляться на чотири конфесії. Крім УГКЦ, є ще три Православні Церкви. «Ці Церкви однієї і тієї ж традиції, виходять з одного кореня, та немає між ними єдності. Кожен встановлює своїй Церкві еклезіологічну винятковість, а інші - приречені на пекло», - пояснив Блаженніший Святослав.

Тож вихід з цієї ситуації, за його словами, полягає в тому, щоби визнати себе спадкоємцями одної Церкви, хоч і розділеної: «Коли ми цінуватимемо все добре, що є в кожній із Церков, і не будемо прагнути когось собі підпорядковувати, тоді й буде започатковано справжнє спілкування».

Першоієрарх зазначив, що коли немає взаємного визнання між Церквами, тоді й немає діалогу: «Ми  повинні припинити ображати один одного. Тоді й налагодиться діалог». Глава Церкви підкреслив, що в останні два роки УГКЦ була піддана жорстоким нападам з боку Московського патріархату: «У Спільній декларації Папи Франциска і Патріарха Кирила ми нібито отримали право на існування. Однак наша Церква не існує тому, що хтось нам це дозволяє, а тому, що така воля Божа».

Завершиться душпастирський візит Блаженнішого Святослава до Польщі 13 березня.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Десять невідомих фактів про Різдво за Святим Письмом16 січня

Пропонуємо десять цитат про Різдво ГНІХ про, які ви не зауважували на сторінках Святого Письма, які висловив о. Євген Станішевський, фаховий...

МЕДІА
Prev Next
DEBUG

0.1258
clr:53
cch:-no-
sql:0.0892
csql:0.0000
out: 0.0000
..........
M: 3,349,520
m: 2,985,672