АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ до вірних Філадельфійської митрополії: «Господь дав вам найкращого з єпископів, скажіть «так» на всі його ініціативи»

Понеділок, 10 червня 2019, 09:03
Скажіть «так» вашому новому митрополитові. Скажіть «так» усім його ініціативам, усім його закликам. Підтримайте їх. Бо дар приносить із собою відповідальність. Ви всі є відповідальні за пастирський успіх владики Бориса. Якщо ви не відгукнетеся, нічого не буде.
Фото: Стефан Фартушок Фото: Стефан Фартушок

Про це закликав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час Архиєрейської Літургії у Філадельфії на завершення урочистих святкувань «Від серця до серця» з нагоди інтронізації новойменового митрополита Філадельфійського УГКЦ Бориса Ґудзяка.

Предстоятель розповів, що святі отці, аби пояснити нам закони духовного життя, часто використовували закони світу, у якому ми живемо, життя рослинного світу. Використовували навіть те, як функціонує наше тіло. У школі вчать про умови проростання насіння. Біологія каже, що коли є відповідна температура, відповідна вологість, то насіння, яке є посіяне, обов'язково проросте. Воно не може сказати: ні, я не хочу пускати коріння».

«Щось подібне відбувається і з нами. Господь Бог творить відповідні умови. Посилає свого Святого Духа, який створює відповідне тепло, клімат, дає нам свої дари, свою вологу, щоб ми могли жити і розвиватися. Але на відміну від насіння, людина може сказати: ні, я не хочу рости, не хочу пускати коріння, не хочу жити і розвиватися. Тому-то сьогодні, у свято Святого Духа, хочу звернутися до всієї нашої громади. Ось Господь Бог створив усі необхідні умови для росту, розвитку в Сполучених Штатах Америки. Він вам дав найкращого з-поміж нас єпископа. Він сьогодні дав вам Самого Себе, зіслав на вас свого Святого Духа. І Він кличе усіх вас бути живою Церквою, пробудитися. Він запрошує сказати Йому «так». Прохає сприйняти дар, який вам дав», – звернувся Глава УГКЦ до вірних Філадельфійської митрополії.

Відтак владика Борис Ґудзяк, митрополит Філадельфійський подякував Богові за Отця і Главу УГКЦ. «Тиждень тому ми почали наші моління в присутності ікон на дошках з коробок зброї. Ікони преображають цей матеріал. Ми це робили, бо хочемо розуміти і завжди пам'ятати те, що відбувається в Україні, цієї відповідальності, яка є на нашій Церкві, і тягар, що є на наших плечах. Цей омофор легенький, свіжий, але він символізує як біль, каліцтво, так і надії десятків мільйонів людей», – сказав єпископ.

Митрополит подякував Блаженнішому Святославу за його свідчення в Києві, Брюсселі, Римі. Подякував за ті слова, які доходять до Москви і до Камчатки, до наших вірних у Казахстані, Буенос-Айресі, які заохочують, які скеровують, які дають надію.

Пригадав, як Джефрі Пайєтт, надзвичайний і повноважний посол США в Україні, давав прощальне інтерв'ю. Його запитали, хто його особливо вразив в Україні. І американський посол, доволі секулярний чоловік, сказав: «Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук».

«Ми дякуємо Богу за вас і молимося. Наскільки мені дано, ця митрополія буде завжди вас підтримувати. Ми старатимемося йти за орієнтирами, які ви нам поставили. Я хочу їх видрукувати і повісити в різних місцях. Ми підтримуватимемо нашу Церкву, наших людей, особливо в час війни в Україні», – запевнив владика Борис.

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next