АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ до владики Бориса Ґудзяка у Філадельфії: «Господь посилає вас навчити сучасну людину в Північній Америці вірити в Бога»

Вівторок, 04 червня 2019, 20:28
Мабуть, це час, коли всі люди в Сполучених Штатах очікують від нашої Церкви особливого свідчення християнської віри. Це час, коли всі тут очікують оновлення та відродження. Але водночас сьогодні чуємо особливе слово втіхи – слово про Утішителя.

Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 4 червня 2019 року під час інтронізації владики Бориса Ґудзяка на митрополита Філадельфійського в катедрі Непорочного Зачаття у Філадельфії.

Предстоятель відзначив, що сьогодні у Філадельфійській митрополії завершується період очікування, оскільки вже рік вірні та вся наша Церква в Сполучених Штатах очікували на цей день. «Сьогодні ми стали наочними свідками вияву особливої любові Бога до нашої Церкви і народу. Господь дбає про нас. Він дарує вам пастиря, батька, благовісника Христового Євангелія та благодаті Святого Духа – вашого нового архиєпископа і митрополита Бориса», – сказав Блаженніший Святослав.

Звертаючись до нового митрополита Філадельфійського, Предстоятель додав: «Вас Господь посилає до цієї пастви у буремний і непростий час. Якось аж лячно звучать сьогодні слова Божого Слова, скеровані до всього Божого люду: «Настане час, коли кожен, хто вас убиватиме, гадатиме, що служить Богові»».

«Вас Господь посилає сьогодні навчити сучасну людину особливої культури Північної Америки вірити в Бога та вилікувати її від рани гріха. Вас посилає сьогодні Господь, щоби разом із цим людом, пасхальними «веселими стопами» йти до Отця, переорієнтувати всі їх життєві горизонти в напрямку до Бога і в такий спосіб чинити всяку справедливість», – відзначив Глава УГКЦ.

«Це вас, – звернувся Блаженніший Святослав до нового митрополита, – Господь кличе сьогодні допомогти синам і донькам нашої Церкви, що походять із різних середовищ, із громадських організацій, а навіть різних народів та культур, дати свідчення християнського життя. Навчіть їх бути собою. Навчіть їх не засуджувати, а свідчити. Поверніть нашу Церкву знову в серце нашої громади та допоможіть подолати те, що роз’єднує, поверніть живого Бога в серце кожної людини».

Предстоятель зі словами вдячності згадав усіх архиєпископів Філадельфійських, які трудилися у цій, одній із найстарших поза межами України митрополії УГКЦ. Подякував за служіння владиці Стефану Сороці, який багато років був очільником Української Церкви у США. Також подякував владиці Андрієві Рабієві, єпископу-помічникові, який готував сьогоднішнє торжество.

Особливо Глава УГКЦ звернувся до єпископату, духовенства і монашества всієї української громади та до всіх дітей Церкви. «Відкрийтеся до дії Святого Духа, прийміть свого нового владику і йдіть за ним. Ми всі сьогодні очікуємо оновлення і оживлення нашої Церкви у США. Очікуємо, що наші церковні структури тут будуть переосмисленні, осучаснені та переживуть, за словами Папи Франциска, справжнє душпастирське навернення. Очікуємо, що наша Церква віднайде кожного загубленого сина і кожну загублену доньку та дійде туди, де її потребують і кличуть. Наш єпископат і духовенство в цій країні очікують нового лідерства та сопричастя з широкою спільнотою Католицької Церкви у США. Ми очікуємо нової глибини єдності з Церквою-матір'ю в Україні та всьому світі», – закликав Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, у 19-ту неділю по Зісланні Святого Духа19 жовтня

Сьогодні Христос каже нам, щоб ми так чинили, так ставилися до кожної людини, як ставиться до людини сам Господь Бог. Навіть більше, Він...

МЕДІА
Prev Next