Глава УГКЦ: «Ми сьогодні радіємо з нашими православними братами в цей історичний день»
Неділя, 06 січня 2019, 13:23 Дивлячись на генеалогію нашого народу, ми можемо побачити, як Господь Бог упродовж віків вів наш народ до нашої особистої, національної, церковної повноти і зрілості. Можемо побачити, як в останні десятиліття дарував нам свободу, вільну і незалежну державу, як останніми днями начебто виконує свої обітниці нашому віруючому народові, нашій Київській Церкві.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Покаяння – це не тільки жаль за гріхи, покаяння – це навернення», – Блаженніший Святослав у неділю про блудного сина
- «Символ віри»: хто такий Святий Дух?
- Глава УГКЦ: «Блаженніший Любомир, як новітній кобзар, залишив нам цілий епос християнської культури, добра, правди та миру»
Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав напередодні Різдва Христового в Патріаршому соборі Воскресіння Христового під час проповіді до вірних.
«Сьогодні є історичний день для наших православних братів, з якими ми сьогодні разом радіємо. Господь є той, хто є альфою і омегою, джерелом і вершиною, вінцем нашої з вами історії», – додав Предстоятель.
Проповідник зауважив, що сьогодні особлива неділя, яка цього року збігається з навечір’ям Різдва Христового, коли ми відчуваємо, що ось час підготування кожного з нас до цього великого свята – народження во плоті Господа і Спаса нашого Ісуса Христа – уже близько.
Миряни та духовенство довго готувалися до цього дня: передріздвяним постом, старалися очистити свою душу, своє серце у сповіді, причаститися Тіла і Крові нашого Спасителя… Мабуть, кожна українська родина вже приготувала Святу вечерю. «Але є ще хтось інший, – сказав Предстоятель, – який готується до Різдва. Усі ці приготування, щойно згадані, це були приготування людини, приготування духовні, культурні, національні, сімейні до цього дуже важливого свята. Але той, хто насправді є Господарем, хто підготував цей момент, свято Різдва – це є наш Господь Бог».
І ось те, як Бог готував і готує Різдво, ми сьогодні чуємо у Слові Божественного Євангелія.
«Євангелист Матей, – розповів Блаженніший Святослав, – подає нам книгу родоводу Ісуса Христа. Він начебто показує, декларує, ким є Той, хто має народитися. І Матей називає його двома такими фразами – Син Давида і Син Авраама. Не даремно Матей згадує нам про Христа як Сина Авраама і Сина Давида. Бо той спосіб, яким Господь Бог готував і далі нас готуватиме до таїнства Різдва – це момент, коли Бог спілкується з людиною і щось їй обіцяє. Дає певну обіцянку, а відтак, коли настає відповідний час, або повнота часів, цю свою обіцянку сам Бог сповняє».
Згадуючи про Авраама, Боже Слово нам каже, що в таїнстві Різдва Христового Господь Бог до кінця виконує те, що обіцяв прабатькові у вірі кожного з нас – Авраамові, у момент, коли він жертвував Богові найдорожче, що мав, – свого сина Ісаака. Бог йому був пообіцяв: з тебе вийде великий народ, з тебе безплідного блукаючого старця…
«Усі ці обіцянки, дар народу, дар землі, дар благословення для всіх народів Господь Бог виконує в момент народження во плоті свого єдинородного Сина. Бог стає людиною і виконує всі ті обіцянки, які дав людині. Тому Різдво Христове є осердям, кульмінацією, вершиною і завершенням історії усього людства», – переконує Глава Церкви.
За словами духовного лідера українців, коли ми чуємо цю божественну історію підготовки до Різдва Христового, певною мірою отримуємо запрошення відкрити сенс, зміст, значення нашої історії, історії нашого життя, історії наших дітей, зміст життя історії нашого народу, а відтак нашої держави.
Покликаючи кожного з нас вітати новонародженого Спасителя, Боже Слово, наш Господь, Церква Христова запрошує кожного з нас відкрити наше життєве завдання. «Бо ми з вами, – наголошує Предстоятель, – з'явилися на світі не внаслідок сліпого випадку. Історія не є безглуздою, абсурдною, не є сумішшю якихось сліпих випадків. Господарем історії у своєму провидінні є Господь Бог, який веде її до свого вінця».
Те, що людині здається незрозумілим, страшним, каже архиєрей, Господь Бог може відкрити, даруючи нам свого Сина. Знаючи про це, без остраху, у повній довірі до Бога, з вірою наших праотців: Авраама, Ісаака, Якова і царя Давида, в довір’ї до Бога вступаємо в цей новий час.
Департамент інформації УГКЦ
- «Покаяння – це не тільки жаль за гріхи, покаяння – це навернення», – Блаженніший Святослав у неділю про блудного сина28 лютого
- «Символ віри»: хто такий Святий Дух?27 лютого
- #ТижденьУГКЦ: візит голови ПМВ до Молдови, вшанування Небесної сотні, 150-літній ювілей Лесі України та дві зустрічі Глави УГКЦ27 лютого
- Глава УГКЦ: «Блаженніший Любомир, як новітній кобзар, залишив нам цілий епос християнської культури, добра, правди та миру»27 лютого
- «Леся Українка каже нам: не закривайтеся в храмах, але наповнюйте суспільство справедливими принципами», – Глава УГКЦ26 лютого

«Символ віри»: хто такий Святий Дух?27 лютого
У 41-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над восьмим членом «Символу віри»: «І в...
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»
-
Про Блаженнішого Любомира говорили у програмі «Добра розмова»
-
«Мудреці бачили людську природу Христа, але вклонялися Йому як живому предвічному Богові», – Глава УГКЦ у катехизі
-
«Чи нам болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
-
«Велике свято – це літургійний спомин про велику подію, переживання її щоразу по-новому», – богослов Максим Тимо