АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ освятив храм Софії – Премудрості Божої і нагадав про місію викладачів та студентів УКУ

Неділя, 11 вересня 2016, 13:51
Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав освятив храм Софії – Премудрості Божої на території Українського католицького університету.

В освяченні храму взяли участь усі члени Синоду Єпископів УГКЦ, який сьогодні завершує роботу чергової сесії.

Сьогодні Боже слово нам розповідає про зустріч молодого успішного мудрого юнака з Ісусом Христом… «Прийди і йди за мною». «Це Боже слово таким небесним променем пронизує наше серце і наш розум у цю хвилину, коли ми урочисто освячуємо університетський храм Премудрості Божої Святої Софії», – сказав Предстоятель під час проповіді до вірних.

Блаженніший Святослав попросив кожного запитати себе, кому цей храм посвячений? Ким є та мудрість, якій ми хочемо поклонятися у цьому святому храмі? «Якщо хтось думає, що цією мудрістю є наша здатність бути мудрими, то помиляється. Якщо хтось думає, що цією мудрістю є накопичене людьми знання, то помиляється. Якщо хтось думає, що цією мудрістю є здатність людини бути мудрою, великою, успішною, модерною, то помиляється. Бо якщо б ми поклонялися всім тим речам, ми були б ідолопоклонниками. Ця мудрість, на честь якої збудований цей храм, є Божественною. Тому ми так підкреслюємо цей храм Святої Софії – Премудрості Божої», – наголосив святитель.

«Очевидно, – каже проповідник, – людина шукає цієї мудрості. Але вже мудрі старовинні філософи збагнули, що людина власними силами цієї мудрості не може вповні пізнати. Тому називали себе «друзями», «шукачами» мудрості. У Священному Писанні, зокрема Старого Завіту, ми маємо глибоке Боже слово, що ця Премудрість Божа, яка була в Бозі і з Богом на початку створення світу, з одного боку, є фундаментом усіх Богом створених речей. І тому можемо її відчути, коли чесно і послідовно вивчаємо Боже сотворіння. Але Священне Писання нам говорить, що ця Божа мудрість – Господь у своїй мудрості – сам до нас приходить. Ця мудрість сама шукає того, хто готовий її прийняти. Вона сама приходить до людини, щоб серед її життя збудувати свій престол. Сама приходить, сідає на майдані і всіх кличе до себе: прийдіть, чада, послухайте мене, остраху Господнього навчу вас. У Книзі Мудрості ми бачимо, що першим кроком, аби відповісти на це запрошення прийти, є острах Господній. Першими кроками тієї дороги є виконання Божих заповідей. Але самою Премудрістю, якій ми сьогодні хочемо поклонятися, воплоченою Мудрістю Божою є сам Спаситель наш Ісус Христос. І саме цій Премудрості ми хочемо поклонятися в цьому святому храмі».

Наша слов'янська традиція підкреслює, що престолом цієї Мудрості є Пречиста Діва Марія. Можна сказати, відзначив Глава Церкви, що в нашому університетському храмі ми відкрили джерело Божої мудрості для всіх, хто її шукає.

«Дорогі професори, викладачі, студенти, – звернувся Блаженніший Святослав, – запрошую вас щодня черпати з того джерела. Нехай цей храм буде найважливішою аудиторією усіх студентів цього університету».

Народна мудрість каже: учених людей є багато, а мудрих мало. «Нам би дуже хотілося, аби серед тої великої сили дипломованих спеціалістів, навіть з дипломом богослов’я, були не тільки ті, які набралися сили-силенної людського знання, хоча і це потрібне, але для нас важливо, щоб з Українського католицького університету виходили учні Христові, котрі йдуть в дорогу, в яку запрошує сам Спаситель, котрі знають джерело Премудрості, котрі особисто зустрілися в цьому храмі з Христом - воплоченою Божою Мудрістю. І вийшовши з цього навчального закладу, знали, якою дорогою в житті їм далі потрібно йти», – сказав проповідник.

Глава УГКЦ подякував усім, хто працював, мріяв і збудував цей святий храм. Особливо дякував президентові Університету владиці Борисові (Ґудзяку) та ректору о. д-ру Богданові Праху.

Блаженніший Святослав пригадав, що коли патріарх Йосип будував собор Святої Софії в Римі, він хотів, щоб храм Святої Софії був наче храмом-пам'ятником усім зруйнованим храмам, які тоді руйнували в Україні, храмом-завданням відбудовувати Боже знання і християнську віру в нашому народі. «Подібне відчуття зворушує і моє серце, – зауважив Предстоятель, – ми сьогодні на рідних землях збудували храм Святої Софії Українського католицького університету, начебто здійснюючи заповіт і мрію нашого великого попередника. Ми бачимо, як сьогодні відбудовується сотні, тисячі храмів у всій Україні. Але мені б хотілося, аби цей храм з-посеред усіх інших храмів був особливий. Скільки сьогодні в Україні є зруйнованих душ, скалічених війною, зранених різного роду неправдою, ще старою тоталітарною системою і новими сучасними тоталітаризмами, які раз у раз накочуються на наше християнське сумління. На їхню честь ми хочемо освятити цей храм».

«Не лише навчання, а й виховання і велика місія проголошення Божого Слова, проповідь Євангелія всьому сотворінню, – ця місія є життєвим завданням викладача і кожного студента Українського католицького університету», – переконаний Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення ВРЦіРО напередодні другого туру виборів Президента України19 квітня

Напередодні другого туру виборів Президента України, який відбудеться 21 квітня 2019 року, Всеукраїнська рада Церков і релігійних...

МЕДІА
Prev Next