АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ про Церкву сьогодні: «Церква у посткоронавірусному світі бачить своє місце у людських стосунках»

П'ятниця, 26 червня 2020, 11:24
Мене часто запитують, де є Церква у посткоронавірусному світі. Я відповідаю: у людських стосунках. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в ефірі програми «Відкрита Церква» на «Живому ТБ».

Співрозмовником Глави Церкви був Юрій Бутусов, головний редактор сайту «Цензор.нет».

За словами Глави УГКЦ, нові обставини змушують нас боятися іншої людини. «Я б сказав, – зазначив Глава УГКЦ, – що сьогодні людські стосунки переживають непростий формат трансформації. Ми тепер живемо у віртуальному світі, через пандемію практикуємо онлайн-спілкування. Тому часто не розуміємо, наскільки важливі базові мережеві суспільства, які б допомогли людині знайти своє середовище, де б вона почувалася комфортно, де б могла бути собою».

На переконання Блаженнішого Святослава, нині Церква і є таким мережевим світом, мережею стосунків. Церква живе певними принципами і одне з її завдань, за словами Папи Франциска, – допомогти людині залишитися людиною, не перетворитися на якийсь комп'ютер.

«Тож людські стосунки – це особливий вимір, – вважає Предстоятель УГКЦ, – де Церква себе по-особливому проявляє. Бо Церква – це спільнота. Спільність людей, які спілкуються між собою. Зміст церковного буття – скликати людей бути разом. Ми є солідарними, особливо коли потрібно фізично допомогти».

Сьогодні Церква творить спільноту також у віртуальному просторі. «Один наш єпископ з Канади днями розповів мені таку історію. Він зателефонував одній сім'ї і почув відповідь: "Владико, ми не можемо з вами говорити, бо ми є в Церкві". У той момент люди брали участь в онлайн-трансляції Богослужіння. Це означає, що вони себе відчули домашньою Церквою», – сказав Глава УГКЦ.

На його переконання, Церква тепер наново переживає відкриття ролі сім'ї як домашньої Церкви, як тієї первинної клітини, де ми вчимося бути разом, будувати стосунки: між чоловіком і жінкою, між батьками і дітьми... Це базові стосунки, які завжди творили фундамент суспільства, інших організацій, котрі сьогодні, як інституції, переживають серйозну кризу.

«Залишаймося людьми, будьмо людьми стосовно іншої особи, не біймося її, а вважаймо її Божим образом і Божою подобою, через яку Господь може до мене промовляти», – підсумував Предстоятель.

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next