АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ: «Створюється враження, що ні політики, ні влада більше не чують громадянського суспільства»

Вівторок, 22 вересня 2015, 16:22
Сьогодні в українському суспільстві ми маємо надзвичайно велику частину конструктивних здорових сил, які, подібно як у час Майдану, самоорганізовуються для захисту своєї Батьківщини, для допомоги потребуючим. Але всім нам надзвичайно потрібен формат, завдяки якому ми спільно могли б це робити. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час національного форуму «Трансформація України».

Говорячи про важливість діалогу між владою і суспільством, Предстоятель Церкви зауважив, що сьогодні ми в Україні повинні усвідомити, що будівництво європейської України – це спільна справа всього нашого народу. «Це справа не тільки влади, не тільки політиків, – вважає Глава Церкви. – Це справа всього нашого українського громадянського суспільства. За старим висловом «res publica» – це наша спільна справа. Хочу пригадати події, про які говорять Європейська площа, цей Український дім… Пам'ятаєте, як починався Майдан? Було два майдани. Один – політичний, на Європейській площі, а другий – громадянський, на Майдані. І в певний момент політичні партії згорнули свої знамена і повернулися до свого народу». На думку Блаженнішого Святослава, настає час, аби щось подібне відбулося і сьогодні.

За словами Глави УГКЦ, ми сьогодні відчуваємо великий брак суспільного діалогу на тему будівництва нашої держави. «Бачимо, що саме в народі є таке відчуття, що і політики, і влада більше не чують громадянського суспільства. Тому суспільство починає говорити щоразу голосніше, часом навіть кричати. Форум є для того, аби ми могли, з одного боку, сконсолідувати всі здорові сили України, на які б могли опертися всі ті, які хочуть обстоювати державницькі інтереси, а з іншого боку – мати можливість такого суспільного діалогу між громадянським суспільством, між владою та між політиками. Такий форум є життєво необхідним, особливо коли відбувається вакуум цього спілкування, який може бути заповнений якимись деструктивними і дуже небезпечними моментами для будівництва європейської України», – вважає він.

Блаженніший Святослав висловив побажання, щоб цей форум став загальнонаціональним, щоб до нього долучалося щораз більше здорових сил будівництва українського суспільства. «Дуже хотів би, щоб до думок громадянського суспільства прислухалася і влада, і наші політичні сили. Свято переконаний, що в нашому народі є достатньо сил і бажання, аби мандат Революції гідності про будівництво європейської України ми разом могли здійснити», – сказав на завершення Предстоятель.

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«Символ віри»: Ісус Христос – Бог чи людина?23 січня

У 36-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над третім членом «Символу віри»: «Він...

МЕДІА
Prev Next