АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ: «Нам усім треба дорости до того, щоб зрозуміло передати нашу віру сучасній людині»

Середа, 15 листопада 2017, 15:44
14 листопада Блаженніший Святослав провів відкриту лекцію на тему значення патристичної спадщини в житті Церкви в Київській Тьохсвятительській духовній семінарії УГКЦ.

На зустрічі Блаженніший Святослав розповів про критерії визначення «Отців Церкви» – тих, кого Церква почитала як своїх духовних отців. Адже вони мали відзначатися святістю життя, істинністю навчання, визнанням церковної спільноти та давністю.

На початку лекції Предстоятель УГКЦ розповів про головні джерела патристичної літератури, якими володіє бібліотека семінарії, та ознайомив присутніх  з іншими посібниками, що покликані допомогти богословам у вивченні святоотцівської спадщини.

Під час лекції Глава УГКЦ пригадав гасло «Вперед до Отців!», яке уперше проголосив у 1937 році протоієрей Георгій Флоровський у книзі «Шляхи російського богослов'я». «Вперед до Отців!» - означає, що нам усім треба дорости до того, щоб бути здатними так цікаво, повно, але правильно, православно, цілісно передати нашу віру сучасній людині, аьи вона змогла зрозуміти її і сприйняти», - наголосив лектор.

Відомо, що Христова  Церква має своїм фундаментом та опорою Святе Писання та Святе Передання, саме тому культурно-філософським внеском Отців Церкви в християнську традицію займається окрема богословська дисципліна – патрологія і патристика.

Крім того, Блаженніший Святослав закликав семінаристів до зацікавлення патристичними студіями та висловив побажання розвитку богословських досліджень студентів КТДС у цій сфері. Також подарував семінарії низку надзвичайно важливих книг - «інструментів», які сприяють кращому розумінню спадщини Отців Церкви.

Додамо, що після відкритої лекції Блаженніший Святослав очолив Вечірню у семінарійному храмі Пресвятої Тройці.

ktds.org.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

“Жива парафія буває тоді, коли присутній живий контакт з людьми”, — о. Степан Угрин 14 грудня

Секуляризація, просвітництво та вихід із зони власного комфорту — ці слова отець Степан Угрин, священик Української Греко-Католицької...

МЕДІА
Prev Next