АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ у Хмельницькому: «Не бійся, тільки віруй! Cаме ці слова Господь промовляє до людини третього тисячоліття»

Неділя, 01 грудня 2019, 20:38
«Не бійся, тільки віруй!» – саме ці слова Господь промовляє до людини третього тисячоліття. Тож варто дати можливість Творцю доторкнутися до нас, позбутися страху і побачити диво.
Зображення 1 / 51 Використовуйте клавіші для перегляду

На цьому наголосив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав у своєму слові до вірних у неділю, 1 грудня 2019 року, в Хмельницькому. Цього дня у катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці (вулиця Зарічанська, 10/3) відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, Архиєрейська хіротонія і Чин інтронізації владики Івана Кулика на катедру єпископа Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ.

Богослужіння очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав – головний святитель. Cпівсвятителі – владика Василь Семенюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський, та владика Діонісій Ляхович, делегат Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду, що проживають в Італії. В урочистій події взяли участь єпископи УГКЦ та РКЦ в Україні, численні священники з різних країн світу, представники монашества, миряни. У храмі разом молилися представники обласної та міської влади, до яких перед Літургією Глава УГКЦ здійснив візит ввічливості. Присутнім на богослужінні був владика Антоній Махота, митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський ПЦУ.

За словами Блаженнішого Святослава, Господь – джерело нашого життя. Потрібно вірити в Небесного Отця і не боятися. Про це зі сторінок Євангелія ми сьогодні дізнаємося, слухаючи історію про зцілення кровоточивої жінки та воскресіння дочки Яіра.

«Ми розуміємо, що віра – це здатність людини виставити перед Богом власну неміч, хворобу, біду і безпорадність, – промовив під час своєї проповіді Предстоятель. – Адже той, хто вірить у Бога, дозволяє Йому послати у своє життя духовну силу, і той, хто вірить у Бога, стає здатним прийняти силу, яку для неї приніс Ісус Христос. Людина, яка вірить у Бога і виставляє перед Ним правду про себе такою, якою вона є, визнає свою гріховність, дає можливість Всевишньому торкнутися до неї, і така віра усуває страх, надає змогу Небесному Отцю творити чудо».

На думку духовного лідера греко-католиків, люди не рідко відчувають страх, і на це бувають різні причини. Тому варто покращувати своє пізнання Бога як люблячого Отця.

«Сьогодні в Хмельницькому, без перебільшення, історична подія… Вперше в історії нашої Церкви архиєрейська хіротонія відбувається в цьому місті, – зауважив Глава УГКЦ. – На ваших очах владика Іван отримав повноту благодаті Святого Духа і тепер Господь посилає його як наступника апостолів до свого Божого народу».

Наприкінці Літургії до всіх звернувся апостольський нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, який висловив слова привітання владиці Івану та побажав йому всіх благ у його служінні. А Блаженніший Святослав та владика Іван Кулик неодноразово сердечно дякували всім людям за підтримку, присутність, молитву та побажання, зокрема владиці Василю Семенюку, архиєпископу і митрополиту Тернопільсько-Зборівському, за жертовне служіння для розбудови Кам'янець-Подільської єпархії. Тому сьогодні ця єпархія має зареєстровано подан сімдесят громад, збудовано понад п'ятдесят храмів і налічує понад тридцять священників.

«Я хочу щиро подякувати Богові за те, що зібрав нас у цьому храмі. Спасибі Йому за дар життя, за дар священничого покликання, а також за дар цього високого архиєрейського служіння. Сьогодні я вдячний за те, що Всевишній завжди був і є зі мною, а особливо у хвилини сумніву: коли логіка підказувала сказати «ні», але Господь дав віру і силу прийняти Його волю і йти слідом за Ним. Зараз прошу в Нього, щоб і надалі був для мене світлом, дорогою, правдою і життям», – звернувся до всіх присутніх владика Іван Кулик у своєму подячному слові.

Нагадаємо, що 11 грудня 2015 року у Ватикані було повідомлено про те, що Папа Римський благословив рішення Синоду Єпископів УГКЦ про створення Кам’янець-Подільської єпархії Української Греко-Католицької Церкви з центром у Хмельницькому, виокремивши її з території Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ. До призначення єпарха адміністратором цієї єпархії був архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь Семенюк. Єпархія охоплює Хмельницьку область.

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next