АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ в Римі: «70 років тому нас засудили, як Христа, і разом із Ним ми й воскресли»

П'ятниця, 04 березня 2016, 12:51
3 березня 2016 року з нагоди Року Божого милосердя Блаженніший Святослав разом з єпископами Постійного Синоду та владикою Діонісієм, Апостольським візитатором УГКЦ в Італії та Іспанії, очолив Божественну Літургію за мир в Україні в Папській базиліці Санта Марія Маджоре.
Зображення 1 / 21 Використовуйте клавіші для перегляду

«Дозвольте усім вам передати сердечний привіт від ваших братів та сестер з рідної української землі, - від тої землі, яка сьогодні стікає кров’ю, але бореться за свою гідність та свободу», - такими словами розпочав проповідь Блаженніший Святослав.

Проповідник наголосив, що єпископи зібралися в цій старовинній базиліці Вічного міста, щоб принести на Божий престол увесь біль українського народу: «Ми, владики Постійного Синоду УГКЦ, приїхали до Рима, щоб зустрітися особисто із Святішим Отцем. Найперше задля того, щоб згадати одну з найважчих подій в історії УГКЦ (наступного тижня, 8 березня, УГКЦ буде згадувати 70-ту річницю Львівського псевдособору)».

Глава Церкви додав, що всі мученики Христової Церкви завжди переходили через судилища і чули вирок засуду. Такий же вирок почула й  УГКЦ 70 років тому. «З того моменту почалося тотальне знищення УГКЦ, із трьох тисяч священиків, які Церква мала 1946 року, у 1990-х роках залишилося триста. Здавалося, що та Церква вже ніколи не воскресне. Але Господь мав інший план», - наголосив він.

За словами Блаженнішого Святослава, Хресна дорога мучеництва і страждання Церкви – момент спасіння України та її народу: «Двадцять років тому УГКЦ, на диво усім політикам та дипломатам, воскресла і засяяла на весь світ, свідчачи про Христову Правду та Істину. Момент історії нашого болю і страждання став  моментом милосердя і великої любові до нас Господа».

Далі Верховний Архиєпископ УГКЦ зазначив, що знову вкотре прагнуть засудити і принизити УГКЦ за те саме, за що 70 років тому. Тільки цього разу в диявольський спосіб намагаються висміяти УГКЦ перед світом у сучасних текстах. «Ми захотіли з Божої волі стати голосом страждання України, зокрема в Римі перед Папою, щоб заявити про український біль на весь світ. Ми пережили приниження і віримо, що Бог перетворить цей страждальний момент знову на велике милосердя і любов. Ми сьогодні голосимо слово Євангелія, що Бог є на боці несправедливо суджених. Нехай Господь допоможе нам у цей час утвердитися у вірі, бо єдність із Папою для нас, українців, не є питанням точності чи неточності певної декларації, дипломатії, культури. А  це істина віри наших батьків, яку ми засвідчили кров’ю мучеників XX століття», - зауважив він.

«Нас засудили, як Христа, 70 років тому, і разом із Ним ми й воскресли. Нехай Боже милосердя стане нашою силою в нашій земній мандрівці», - завершив Блаженніший Святослав.

Додамо, що разом з єпископами Постійного Синоду Літургію співслужили владика Діонісій, Апостольський візитатор для українців в Італії та Іспанії, владика Іриней, канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре, та владика Йосафат, Єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії. Разом з єпископами співслужили близько 60 священиків, душпастирів українських громад в Італії та Іспанії, представники Української папської колегії св. Йосафата та монаших чинів і згромаджень. Участь у богослужінні взяли також посли України та Канади при Апостольській Столиці.

Департамент інформації УГКЦ

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Десять фактів про залежність28 лютого

Священик Дмитро Польовий, керівник осередку тверезості «Знамення», голова підкомісії «За тверезість життя» Сокальсько-Жовківської...

МЕДІА
Prev Next
DEBUG

0.1677
clr:53
cch:-no-
sql:0.1311
csql:0.0000
out: 0.0000
..........
M: 3,452,184
m: 3,011,488