Глава УГКЦ: «Єднання між Українською Греко-Католицькою Церквою та Православною Церквою України цілком реальне»
Неділя, 06 січня 2019, 22:09 Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав не вважає, що єднання між УГКЦ і Православною Церквою України в перспективі є утопічним. Таку позицію висловив Предстоятель УГКЦ у традиційному різдвяному інтерв’ю для «5 каналу».
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Глава Церкви: «Наше основне завдання – наблизити постать Лесі Українки до кожного українця»
- Глава УГКЦ зустрівся з послом Німеччини в Україні
- Блаженніший Святослав: «Катехитичний голод – виклик нам усім, бо це ми маємо нагодувати голодних»
«Навпаки, – сказав Блаженніший Святослав, – це гарна, радісна перспектива. Бо весь християнський світ, зокрема католицька і православна спільноти, шукають шляхів до єдності. На вселенському рівні відбувається діалог, щоб цю єдність відновити. Передусім ідеться про євхаристійне сопричастя».
За його словами, не йдеться про відновлення якихось структур чи перепідчинення однієї Церкви іншій. «Найвищим знаком церковної єдності є Таїнство Євхаристії. Тому, коли говоримо про пошук шляхів відновлення єдності між християнами, маємо на думці відновлення єдності у вірі, а відтак в її вираженні в літургійному житті. Тому коли хтось розриває цю єдність, то розриває євхаристійне сопричастя. Як це сталося між Москвою і Константинополем, після рішення нашої Церкви-матері про надання автокефалії для Православної Церкви України», – додав Глава Церкви.
Блаженніший Святослав відзначив, що вже є кілька рівнів щодо співпраці, про які домовилися з Його Блаженством Епіфанієм.
«Передусім ми хочемо, – розповів Предстоятель, – разом досліджувати спільну спадщину Київського християнства. Бо так історично сталося, що Греко-Католицька Церква часто в історії попадала під західні впливи, зокрема Латинської Церкви. Православна Церква попадала під впливи московські, тобто під впливи цієї славно чи сумнозвісної Никонівської реформи, яка виражається в певних обрядових моментах...»
Отже, з того і з того боку, наголошує Глава УГКЦ, нам треба шукати, що є «київського» в нашому сьогоденні. Це досліджувати і відновлювати. За його словами, ідеться про розвиток богословської традиції, про розвиток нашого душпастирського служіння.
«Одна річ є об’єднання, а інша – єднання. У багатьох справах ми вже можемо єднатися», – наголосив архиєрей.
Блаженніший Святослав висловив сподівання, що Православна Церква України, яка тепер отримуватиме міжнародне визнання, увійде до вселенського руху пошуку єдності Христової Церкви, який є сьогодні на вселенському рівні.
«З православного боку очолює цей процес Вселенський Патріарх, а з католицького боку – Римська Апостольська столиця. До речі, після всіх намірів дати Православній Церкві України автокефалію Москва вийшла з цього екуменічного діалогу… Гадаю, Українська Церква має активно долучатися до цього руху і тоді в Україні ми побачимо його реальні плоди. Бо, мабуть, ми, українці, найбільше потребуємо вселенського єднання Церков», – сказав Предстоятель УГКЦ.
Департамент інформації УГКЦ
- Через погіршення епідеміологічної ситуації в Івано-Франківській області звернення до вірних оприлюднив єпископ Василій Івасюк25 лютого
- Митрополит Володимир Війтишин вкотре закликав духовенство та вірних до ретельного дотримання карантинних вимог 25 лютого
- Отці редемптористи запрошують на реколекції25 лютого
- Відбулася чергова духовна місія священників Тернопільсько-Зборівської архиєпархії у зоні ОСС25 лютого
- Глава Церкви: «Наше основне завдання – наблизити постать Лесі Українки до кожного українця»25 лютого

Заява Ради Церков щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні24 лютого
Заява Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»
-
Про Блаженнішого Любомира говорили у програмі «Добра розмова»
-
«Мудреці бачили людську природу Христа, але вклонялися Йому як живому предвічному Богові», – Глава УГКЦ у катехизі
-
«Чи нам болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
-
«Велике свято – це літургійний спомин про велику подію, переживання її щоразу по-новому», – богослов Максим Тимо