Глава УГКЦ: «Єднання між Українською Греко-Католицькою Церквою та Православною Церквою України цілком реальне»
Неділя, 06 січня 2019, 23:09 Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав не вважає, що єднання між УГКЦ і Православною Церквою України в перспективі є утопічним. Таку позицію висловив Предстоятель УГКЦ у традиційному різдвяному інтерв’ю для «5 каналу».
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Проповідь Блаженнішого Святослава в третю неділю після Зіслання Святого Духа та у свято Матері Божої Неустанної Помочі
- Блаженніший Святослав просить вірних молитися за успішне проведення Синоду Єпископів УГКЦ 2022 року
- Глава УГКЦ у 131-й день війни: «Прийняття лихої думки рівносильне поразці та капітуляції в боротьбі»
«Навпаки, – сказав Блаженніший Святослав, – це гарна, радісна перспектива. Бо весь християнський світ, зокрема католицька і православна спільноти, шукають шляхів до єдності. На вселенському рівні відбувається діалог, щоб цю єдність відновити. Передусім ідеться про євхаристійне сопричастя».
За його словами, не йдеться про відновлення якихось структур чи перепідчинення однієї Церкви іншій. «Найвищим знаком церковної єдності є Таїнство Євхаристії. Тому, коли говоримо про пошук шляхів відновлення єдності між християнами, маємо на думці відновлення єдності у вірі, а відтак в її вираженні в літургійному житті. Тому коли хтось розриває цю єдність, то розриває євхаристійне сопричастя. Як це сталося між Москвою і Константинополем, після рішення нашої Церкви-матері про надання автокефалії для Православної Церкви України», – додав Глава Церкви.
Блаженніший Святослав відзначив, що вже є кілька рівнів щодо співпраці, про які домовилися з Його Блаженством Епіфанієм.
«Передусім ми хочемо, – розповів Предстоятель, – разом досліджувати спільну спадщину Київського християнства. Бо так історично сталося, що Греко-Католицька Церква часто в історії попадала під західні впливи, зокрема Латинської Церкви. Православна Церква попадала під впливи московські, тобто під впливи цієї славно чи сумнозвісної Никонівської реформи, яка виражається в певних обрядових моментах...»
Отже, з того і з того боку, наголошує Глава УГКЦ, нам треба шукати, що є «київського» в нашому сьогоденні. Це досліджувати і відновлювати. За його словами, ідеться про розвиток богословської традиції, про розвиток нашого душпастирського служіння.
«Одна річ є об’єднання, а інша – єднання. У багатьох справах ми вже можемо єднатися», – наголосив архиєрей.
Блаженніший Святослав висловив сподівання, що Православна Церква України, яка тепер отримуватиме міжнародне визнання, увійде до вселенського руху пошуку єдності Христової Церкви, який є сьогодні на вселенському рівні.
«З православного боку очолює цей процес Вселенський Патріарх, а з католицького боку – Римська Апостольська столиця. До речі, після всіх намірів дати Православній Церкві України автокефалію Москва вийшла з цього екуменічного діалогу… Гадаю, Українська Церква має активно долучатися до цього руху і тоді в Україні ми побачимо його реальні плоди. Бо, мабуть, ми, українці, найбільше потребуємо вселенського єднання Церков», – сказав Предстоятель УГКЦ.
Департамент інформації УГКЦ
- У Філадельфії провели літній християнський табір «Пресвята Родина»05 липня
- Проповідь Блаженнішого Святослава в третю неділю після Зіслання Святого Духа та у свято Матері Божої Неустанної Помочі05 липня
- Блаженніший Святослав просить вірних молитися за успішне проведення Синоду Єпископів УГКЦ 2022 року04 липня
- «Вервиця єднає» від понеділка, 4 липня, до суботи, 9 липня04 липня
- Представництво УВКБ ООН (UNHCR) в Італійській Республіці, Ватикані та Сан Маріно провело захід, приурочений до Міжнародного дня біженця, в українській базиліці в Римі04 липня

Проповідь Блаженнішого Святослава в третю неділю після Зіслання Святого Духа та у свято Матері Божої Неустанної Помочі05 липня
Образ Матері Божої Неустанної Помочі не одного з нас супроводжував з дитинства в наших родинах під час молитви. Це образ співстраждання...
-
Блаженніший Святослав просить вірних молитися за успішне проведення Синоду Єпископів УГКЦ 2022 року
-
Глава УГКЦ у 131-й день війни: «Прийняття лихої думки рівносильне поразці та капітуляції в боротьбі»
-
Глава УГКЦ: «Окупант дивиться на нас темним оком мамони, про яке ще наш Кобзар писав»
-
Глава УГКЦ у 130-й день війни: «У свято Матері Божої Неустанної Помочі поручаємо Її помочі і захисту наших моряків військово-морського флоту»
-
Глава УГКЦ у 129-й день війни: «У цій гібридній війні ми, як християни, маємо обов’язок: не вступати у діалог зі спокусником, а свідчити правду»
-
Глава УГКЦ у 128-й день війни: «Щоденні злочини проти людяності – це втілення злочинних намірів російського агресора. Як протистояти?»
-
Глава УГКЦ: «Війна показала, хто який християнин і хто який політик в Україні»
-
«Кожний робочий день лікарні починається з молитви в каплиці»: як служить медичний капелан у Новояворівській лікарні на Львівщині
-
Глава УГКЦ у 127-й день війни: «Не можемо сказати: "Я не хочу боротися", – бо це означає віддати себе в руки зла і програти»
-
Глава УГКЦ у 126-й день війни: «Нехай Дух Святий дозволить нам завдяки поміркованості бути добрими, мудрими господарями на рідній землі»
-
Глава УГКЦ у 125-й день війни: «На обличчях захисників України споглядаємо Христову лагідність, які стали покірними аж до смерті»
-
У Торонто відбувся чин інтронізації владики Браяна Байди – єпарха Торонто і Східної Канади
-
Глава УГКЦ у 124-й день війни: «Ворог заперечує наше право на існування, але Бог підготував для нас особливу місію в сучасному світі»
-
Блаженніший Святослав: «Війна – найбільша дурість, яку людина може здійснити, і найбільший злочин проти Бога»
-
«Зупинімо війну разом!» – Глава УГКЦ до сердець мільйонів людей у всьому світі у 123-й день війни