АКТУАЛЬНО

Митрополит Борис Ґудзяк про перший рік служіння: «Ми спільно шукаємо відповідь на запитання: як бути християнами, Церквою у ХХІ столітті»

П'ятниця, 05 червня 2020, 11:29
Рік тому, 4 червня 2019 року, у контексті Тижня молитви, святкування, єдності та місії «Від серця до серця» у соборі Непорочного Зачаття в Філадельфії відбулася інтронізація владики Бориса Ґудзяка як сьомого архиєпископа Філадельфії та митрополита Української Греко-Католицької Церкви в США. З нагоди річниці початку служіння на «Живому телебаченні» відбувся показ фільму «Від серця до серця».

У фільм Петра Дідули увійшли церемонія інтронізації за участі Блаженнішого Святослава і майже половини єпископів Синоду УГКЦ, Папського Нунція архиєпископа Крістофера П’єра, кардиналів Нью-Йорка і Ньюарку, архиєпископа Філадельфії Чарльза Шапю, та ще двадцяти американських єпископів. Також у фільмі представлено інші події тижня «Від серця до серця»: День молоді, конференцію в Католицькому університеті Америки, зустрічі духовенства і монашества, знакову лекцію Джорджа Вайґеля, символічну Служба зцілення, а також святкове барбекю і навіть імпровізований чемпіонат з американського футболу.

Автор зібрав доволі широку мозаїку вражень і рефлексій учасників — різного віку, походження і мовної приналежності — місцевих, що готували свято, і тих, які тоді з’їхалися з різних куточків Північної Америки, Європи та України, щоб, як висловилася одна з коментатором, «з любов’ю передати владику до Філадельфії». Фільм показує зустріч світів, у яких жив і служив владика Борис Ґудзяк.

«Цей фільм, як і сам тиждень, який був нашою спільною з архиєпархіальною спільнотою візією, є пропозицією постави. Ми спільно шукаємо відповідь на запитання: як бути християнами, Церквою, східними католиками українського походження в динамічній культурі Америки ХХІ-го століття», — зазначає митрополит Борис.

Він зауважив, що символічно, що показ фільму відбувається протягом тижня, коли ті християни, що слідують за григоріанським календарем вже відсвяткували неділю Зіслання Святого Духа, а ті — що за юліанським — Його очікують. «Бо остаточно наше служіння має бути Божою справою, а не нашою. Ми прагнемо відкритися на дари Святого Духа — мудрість, розум, раду, кріпость, знання, побожність і страх Божий, жити і ділитися ними так, щоб видимими були Його плоди — любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброта, вірність, тихість, здержливість», — наголосив митрополит.

Рік, що минув, був для владики Бориса Ґудзяка роком знайомств і зустрічей — з парафіями, школами, молодіжними, громадськими організаціями, що представляють всі хвилі і покоління української еміграції. Поки не було карантинних обмежень, він відвідав 43 з 63 парафій Філадельфійської архиєпархії. «Я знайомлюся з Америкою XXI століття. Слід підкреслити, що позитивно і по-братерськи мене зустріли і приймають не лише вірні і в українській громаді, але й римо-католицькі єпископи, академічне середовище і загально-американські католицькі медіа», — сказав архиєпископ.

Варто зауважити, що фільм «Від серця до серця» знятий у двох «дзеркальних» мовних версіях — українською і англійською. Його можна буде переглянути обома мовами на інтернет-ресурсах Філадельфійської архиєпархії.

Мар’яна Карапінка
для Департаменту інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, у 19-ту неділю по Зісланні Святого Духа19 жовтня

Сьогодні Христос каже нам, щоб ми так чинили, так ставилися до кожної людини, як ставиться до людини сам Господь Бог. Навіть більше, Він...

МЕДІА
Prev Next