«Мудреці бачили людську природу Христа, але вклонялися Йому як живому предвічному Богові», – Глава УГКЦ у катехизі
Вівторок, 26 січня 2021, 16:30 Особа Ісуса Христа, Сина Божого, вміщає в собі як повноту божества, яке Він безначально отримав у своєму родженні від Отця, так і повноту людської природи, що її Він одержав від Пречистої Діви Марії силою і діянням Святого Духа. На цьому наголосив Блаженніший Святослав у новій відеокатехизі про віру, присвяченій поясненню третього члена «Символу віри».
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Блаженніший Святослав про реабілітацію УГКЦ: «Наша Церква має лише ті права в Україні, які ще колись надав був Горбачов»
- «Правду не треба захищати, її необхідно засвідчити»: у Києві триває Міжнародна конференція про Львівський псевдособор
- «Помолімося за тих, які нас нищили і вбивали», – Блаженніший Святослав в ефірі програми про Львівський псевдособор
Глава Церква підкреслив, що в цій частині молитви «Вірую» йдеться про нашу віру в те, що саме друга Божа особа Пресвятої Трійці, Син Божий, Ісус Христос зійшов із небес, і тільки Він прийняв людську природу, став чоловіком задля нас, людей, і нашого ради спасіння.
В катехизі Предстоятель звернув увагу на тих, завдяки кому відбулося таїнство воплочення Сина Божого. А це – Святий Дух і Марія Діва.
Правда про те, що Ісус Христос у своєму воплоченні народився саме від Діви без співдії мужа, за словами Блаженнішого Святослава, належить до найдавніших елементів апостольської проповіді. «Це народження від Діви, непорочне дівицтво Пречистої Діви Марії проповідувалося від самих початків християнства», – додав він.
Відтак Глава УГКЦ підкреслив, що, зійшовши з небес і ставши людиною, Син Божий не перестав бути Богом. Водночас «повнота людськості в Ісусі Христі, будучи поєднаною з Його божеством, не занепала, не зникла, не зменшилася, а, навпаки, обожествилася, розквітла, досягла своєї повноти», – ствердив він, посилаючись на рішення Халкедонського собору (451 рік).
Таким чином, в особі Ісуса Христа, як каже апостол Павло, є всяка повнота: і Його божества, і Його людськості.
У Біблії таїнство воплочення, пояснив Глава Церкви, описується в контексті двох подій: Благовіщення Діви Марії і Різдва Ісуса Христа.
У Благовіщенні Пречистої Діви Марії в Назареті ангел Гавриїл прийшов до Неї, незайманої дівиці, яка була заручена з Йосифом Обручником, і сповістив Їй, що з Неї народиться Спаситель світу. Тоді Богородиця відповіла: «Як це станеться, адже ж я не знаю мужа». Ангел їй каже: «Дух Святий зійде на Тебе, і сила Вишнього отінить Тебе». «Саме ці слова одкровення ангела, промовлені до Богородиці в контексті Благовіщення в Назареті, і ввійшли як невід’ємна складова до "Символу віри"», – мовив Блаженніший.
А Різдво Христове є моментом, власне, народження відвічно очікуваного Месії, Спасителя, який непорочно зачався з Духа Святого в лоні Діви Марії в момент Благовіщення.
Про народження Спасителя ангел сповіщає пастирям, які вночі стоять на сторожі біля своїх отар. Ангел їм каже: «Сповіщаю вам велику радість, бо сьогодні в місті царя Давида, тобто у Вифлеємі, народився вам Спаситель, Христос-Господь».
Крім пастирів, до Вифлеєму за світлом зорі прибули і мудреці зі сходу для того, щоби вклонитися цьому Цареві віків, Богові, який прийшов на світ у людському тілі як маленьке дитя. «Вони бачили людську природу Ісуса Христа, але вклонялися Йому як живому предвічному Богові», – пояснив Блаженніший Святослав.
«Він став чоловіком задля нашого спасіння. Торкнув досвід людини всіх часів і всіх історичних епох. Тому й каже апостол Павло: "Ісус Христос є той самий вчора, сьогодні, навіки"», – підсумував Глава Церкви.
Читайте також: Блаженніший Святослав у відеокатехизах покроково пояснює зміст «Символу віри»
Пригадуємо, що відеопроєкт «Живого телебачення» «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» стартував 16 травня 2020 року. У коротких відео Глава УГКЦ доступно пояснює важливі християнські істини. Серія останніх випусків присвячена темі віри, зокрема поясненню кожного з членів «Символу віри». Дивитися нові випуски катехиз Блаженнішого Святослава можна на каналі «Живого ТБ» в YouTube або сторінці «Живого ТБ» у Facebook щосуботи о 21:00.
Департамент інформації УГКЦ
- Завтра у Києві прощатимуться із новопреставленим протодияконом Михайлом Продиусом05 березня
- Відбулася зустріч Європейської філії Міжнародної комісії католицького в’язничного душпастирства05 березня
- Владика Йосиф Мілян висловив слова співчуття з приводу смерті протодиякона Михайла Продиуса05 березня
- «Нічого таємного, що б не стало явним»: у Києві відкрили виставку до 75-ї річниці Львівського псевдособору05 березня
- Владика Михайло Колтун висловив свій смуток з приводу смерті диякона Михайла Продиуса поетичними рядками05 березня

Проповідь Блаженнішого Святослава в неділю про блудного сина01 березня
Нехай Великий піст буде для кожного з нас часом покаяння і навернення, плодом якого стане радість зустрічі, обіймів Бога Отця. Сьогодні на...
-
«Нічого таємного, що б не стало явним»: у Києві відкрили виставку до 75-ї річниці Львівського псевдособору
-
Блаженніший Святослав про реабілітацію УГКЦ: «Наша Церква має лише ті права в Україні, які ще колись надав був Горбачов»
-
«Правду не треба захищати, її необхідно засвідчити»: у Києві триває Міжнародна конференція про Львівський псевдособор
-
Пастки, у які може потрапити той, хто молиться
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»