«Народження ікони». У мережі показали фільм про священника-іконописця Київської архиєпархії
Понеділок, 09 листопада 2020, 08:57 У мережі показали фільм, у якому священник Київської архиєпархії о. Іван Стефанишин із міста Ружин, що на Житомирщині, розповідає про мистецтво написання ікони.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Блаженніший Святослав закликав духовенство підтримати будівництво Меморіалу жертв Голодомору в Києві
- У парафіях Київської архиєпархії діти із багатодітних родин отримали планшети для дистанційного навчання
- Єпископ Йосиф Мілян: «Все в житті маємо будувати на фундаменті віри»
Душпастир розповів, що його зустріч з іконою розпочалося від моменту знайомства з молитвою. Адже його батьки навчали молитви перед іконою. «Тому для мене ікона була завжди чимось особливим», - каже о. Іван.
Він додав, що малювати йому подобалося із самого дитинства, але про іконопис особливо не задумувався. Щойно в семінарії, після зустрічі із о. Михайлом Олійником під час факультативного навчання, він захопився цією справою. До сьогодні він розвивається в іконописанні. Сам говорить про це так: «Ікона – це молитва, вона пишеться для того, щоб ми звертали своє серце через неї до Бога».
За словами священника, сам процес іконописання є дуже складним та довготривалим. Починається ще від пошуку матеріалу, на якому виготовляється майбутня ікона. Традиційно це липа, яка має бути добре висушеною. Пізніше дошку склеюють і наклеюють на неї тканину, яка називається паволока. Відтак накладають левкас та ґрунтівку.
Отець Іван зізнається, що задум іконописця зосереджується на певному сюжеті ікони. Відповідно до цього постає рисунок, ескіз, відтак починається надавання барв іконі. «Писана ікона є особливою тим, що іконописець вкладає у неї свою душу. Кожна написана ікона є неповторною, адже сам автор послуговується її написанням. Як книги Святого Письма написані багатьма авторами, які на сторінках Біблії залишили свій особливий почерк, так само іконописці залишають на іконі свою частинку душі, свою молитву, старання та навички. Саме за почерком можна вирізнити, з якої школи є той чи той іконописець», - ділиться о. Іван.
Для написання ікони використовують натуральні фарби, які називаються пігментом темпора, що виготовлюєьться за допомогою яєчного жовтка. Пізніше відповідний колір змішується із пігментом.
Іконописець розповів також про специфіку української ікони. «Вона особлива тим, що зберігає свою традиційність і канонічність як візантійська ікона. З іншого боку, вона не є примітивним мистецтвом. Відображає красу живопису та мистецтва і при цьому залишається іконою».
Зазначимо, що фільм "Народження ікони" знято з ініціативи студентів Київського національного університету культури і мистецтв в рамках навчальної практики. Режисером фільму виступив Назарій Жеплінський, оператором - Ігор Шаповаленко.
Пресслужба Київської архиєпархії
- Проповідь Блаженнішого Святослава в неділю про блудного сина01 березня
- УКУ запрошує на міжнародну наукову конференцію «”Львівський собор” 1946 року: історичні обставини та сучасні оцінки»01 березня
- «Ніколи ми не втратимо Божої любові до нас», - митрополит Василь Семенюк у неділю про блудного сина01 березня
- Робочу зустріч провели волонтери Пенітенціарного душпастирства УГКЦ01 березня
- «Покаяння – це не тільки жаль за гріхи, покаяння – це навернення», – Блаженніший Святослав у неділю про блудного сина28 лютого

Проповідь Блаженнішого Святослава в неділю про блудного сина01 березня
Нехай Великий піст буде для кожного з нас часом покаяння і навернення, плодом якого стане радість зустрічі, обіймів Бога Отця. Сьогодні на...
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»
-
Про Блаженнішого Любомира говорили у програмі «Добра розмова»
-
«Мудреці бачили людську природу Христа, але вклонялися Йому як живому предвічному Богові», – Глава УГКЦ у катехизі
-
«Чи нам болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
-
«Велике свято – це літургійний спомин про велику подію, переживання її щоразу по-новому», – богослов Максим Тимо