АКТУАЛЬНО

«Нашого особистого контакту з Христом не замінить жодна технологія чи трансляція», - владика Михайло Бубній у своїх роздумах під час Декади місійності

П'ятниця, 05 червня 2020, 14:04
На місійному рівні нашої Церкви стараймося заохочувати тих, хто ходить рідко до храму, піти разом з нами. Якщо не захочуть, то запитайте, чи можна за них помолитися і в якому намірі. На цьому наголосив владика Михайло Бубній, екзарх Одеський УГКЦ, у своїх роздумах під час Декади місійності.

Темою сьомого дня Декади місійності є спільнота молитви.

Архиєрей процитував уривок з Євангелія від Івана, в якому мовиться: «Істинно, істинно кажу вам, що б ви тільки не попросили в Моє ім’я, а ви ще не просили нічого досі… Просіть і одержите». А в Євангелії від Матея Христос ще додасть, що де двоє чи троє зберуться в Його ім’я, там Він серед них.  

Спільнота молитви, каже владика Михайло, яка збирається в ім’я Ісуса Христа, є особливою спільнотою.

«Чому Христос так запевняє, що все нам буде дано?» - запитує екзарх Одеський. І відповідає: «Коли ми збираємося в ім’я Ісуса Христа, тоді сам Христос від нашого імені просить в Отця про потрібні для нас ласки. Церковна спільнота молитви є надзвичайною».

Єпископ навів статистику католицької спільноти у світі. За його словами, у світі нараховується понад два мільярди осіб. З них півтора мільярда – це спільнота Католицької Церкви. У цій спільноті є Українська Греко-Католицька Церква, яка налічує п’ять з половиною мільйонів осіб. Вона є найбільшою серед всіх Східних Католицьких Церков. Наша Церква має майже чотири тисячі парафій, до яких належать інші спільноти. Серед них: апостольство молитви, різноманітні чоловічі і жіночі братства, молодіжні спільноти, хористи, вівтарні дружини і різні інші молитовні групи. Отже, це велика спільнота спільнот, в якій головою є Ісус Христос.

«Дуже важливо належати не тільки до парафіяльної спільноти, а ще й до меншої спільноти, яка допомагає розвиватися людині інтелектуально, духовно, емоційно, психологічно. Особливо в цей час карантину, який спіткав нас цього року ми мусимо бути стабільними, як духовно, так і психологічно», - зауважив він.

Після цього єпископ наголосив на важливості особистої участі в літургійному житті Церкви. «Господь теж посилав царів і пророків і міг сказати, що Йому нема сенсу особисто приходити на землю, приймати людське тіло і після того навчати й оздоровлювати. Він міг дати всю цю владу своїм апостолам і пророкам та царям. Проте Ісус Христос сходить особисто на землю до людини. Тому що Він добре розуміє, що особистого контакту з Христом не замінить жодна технологія чи трансляція», - пояснив він.

«Тому я заохочую кожного не лише прийти до храму, а бути також активним і місійним у своїй спільноті.  На сьогодні ми маємо певне місійне завдання на особистому і сімейному рівні. Прохаю, щоб сьогодні ми зробили іспит сумління і подивилися, наскільки моє життя є місійним. Скільки я у своєму житті роблю добра як християнин?» - наголосив владика Михайло.

«На завершення бажаю всім Божого благословення, міцного здоров’я. Будьте місійними і щасливими в нашій великій християнській родині. Почувайтеся відповідальними за місійний дух Церкви і працюйте на славу Божу та для зростання своїх спільнот і особистого життя», - побажав Одеський екзарх.

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next